MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Cisza w dźwięku

Wiadomości: Jedlina Zdrój
Środa, 27 lutego 2013, 9:10
Autor: Robert Bajek
Fot. Robert Bajek
25 lutego w Galerii Centrum Kultury w Jedlinie Zdroju odbyło się kolejne spotkanie artystyczne w ramach cyklu „Krajobrazy dźwiękiem malowane”. Tym razem wystąpiła Akademia Dźwięku i Ciszy „Padma”, prezentując program pod tytułem „Cisza w dźwięku”.

Spotkanie prowadzili Urszula i Zbigniew Szmidt – twórcy Akademii Dźwięku i Ciszy „Padma”. Głównym tematem spotkania był relaks i różne sposoby relaksacji. Uczestnicy mogli przy subtelnych dźwiękach gongów i mis dźwiękowych doświadczyć relaksu pasywnego. Zostali wprowadzeni w idylliczny świat wyobraźni przez Urszulę Szmidt. Następnie widzowie przekonali się, że nawet dźwięki dla nas niesłyszalne mają jednak wpływ na organizm. Wpływ jak najbardziej pozytywny. W tym celu Zbigniew Szmidt zastosował duży kamerton, a uczestnicy mogli odczuć jego wibracje i przenikające fale dźwiękowe. Relaks aktywny polegał na wspólnym „muzykowaniu”. Uczestnicy poinstruowani przez prowadzących odgrywali razem proste melodie, używając do tego celu różnego rodzaju instrumentów perkusyjnych a także kolorowych tub o nazwie Boomwhackers o różnej długości a co za tym idzie emitujących różne dźwięki, przy pomocy których stworzyli zespół i odegrali dwie melodie, znakomicie się przy tym bawiąc. Chętni mogli też spróbować swoich sił w grze na dzwonkach.

Spotkanie w niczym nie przypominało zwykłego koncertu czy standardowego wykładu. Było formą warsztatów, w których publiczność brała aktywny udział. Oprócz wiedzy teoretycznej uczestnicy spotkania mogli wziąć udział w zajęciach praktycznych, wymagających współpracy i koordynacji. Na spotkanie przybyli nie tylko mieszkańcy Jedliny Zdroju, ale również przebywający w Jedlinie kuracjusze. Wszyscy dobrze się bawili, dowiedzieli wielu nowych rzeczy i przede wszystkim zrelaksowali a to właśnie było głównym celem spotkania.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Wiosna popiera nauczycieli

Od 10 kwietnia można będzie zgłaszać projekty do Wałbrzyskiego Budżetu Obywatelskiego na rok 2020

Możesz zagłosować na swojego proboszcza

Strażacy podsumowali rok 2018

Prezydent Szełemej i radni miejscy włączają się w akcję wsparcia dla piłkarskiego Górnika

Znamy szczegóły Mszy Papieskiej

Nauczyciele jednak będą strajkować

Muzyka Romska w PSP 2