MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Ciekawy koncert w Filharmonii Sudeckiej – mamy podwójne wejściówki

Wiadomości: Wałbrzych
Wtorek, 19 marca 2019, 6:45
Aktualizacja: 8:40
Autor: red
Fot. red
PEŁECH & HORNA DUO – Viva Guitarra – muzyka hiszpańska, latynoamerykańska, filmowa, klasyka i jazz.

Mamy 3 podwójne wejściówki na ten koncert. Wystarczy odpowiedzieć na pytanie: Czy Krzysztof Pełech współpracował z Leszkiem Możdżerem? Odpowiedzi należy wysłać na adres: redakcja@walbrzyszek.com do wtorku 19 marca do godziny 12.00. Oprócz odpowiedzi należy podać swoje imię i nazwisko oraz numer telefonu.

PEŁECH & HORNA DUO
Viva Guitarra
Muzyka hiszpańska, latynoamerykańska, filmowa, klasyka i jazz
22.03.2019, piątek, godz. 19:00
Filharmonia Sudecka, ul. Słowackiego 4, Wałbrzych
Bilety w cenie 40 PLN (normalny), 30 PLN (ulgowy) dostępne w kasie Filharmonii Sudeckiej oraz na KupBilecik.pl

Krzysztof Pełech & Robert Horna Duo to kombinacja oryginalnych aranżacji w stylu samby, bossa-nowy, tanga oraz improwizowanych smooth-jazzowych klimatów. To bogactwo pięknych melodii, harmonii i rytmu. W programie zespołu znajdują się między innymi znane kompozycje Pata Metheny’ego, Ralpha Townera, Keitha Jarretta, Astora Piazzolli, Stanleya Myersa, Isaaca Albeniza, Francisco Tarregi a także oryginalne aranżacje utworów Celso Machado i Azizy Mustafy Zadeh.

Krzysztof Pełech należy do elity gitarzystów klasycznych na świecie. Zapraszają go do współpracy wybitni kompozytorzy i gitarzyści (Tommy Emmanuel, Joscho Stephan, Jorge Morel, Leszek Możdżer), nagrywał wielokrotnie m.in. dla Polskiego Radia i BBC, ma na koncie 17 płyt. Regularnie uczestniczy w festiwalach muzycznych o międzynarodowym zasięgu.

Koncertował w tak prestiżowych salach jak: Filharmonia Berlińska, NOSPR, Filharmonia Narodowa, Narodowe Forum Muzyki we Wrocławiu, Victoria Concert Hall w Singapurze.

Brał udział w dwudziestu jeden konkursach, spośród których był laureatem szesnastu. W ankiecie „Gitarowy Top” ogłoszonej przez fachowy magazyn muzyczny „Gitara i Bas” Pełech został trzykrotnie wybrany najlepszym polskim gitarzystą klasycznym. Rocznie wykonuje ok. 60 koncertów zarówno solowych jak i z towarzyszeniem orkiestr kameralnych i symfonicznych. Jest pomysłodawcą i dyrektorem artystycznym odbywającego się od 1998 roku Wrocławskiego Festiwalu Gitarowego Gitara+/Guitar Masters, a także inicjatorem i szefem Guitar Masters Camp w Krzyżowej. Od 2005 roku prowadzi klasę gitary w Akademii Muzycznej w Bydgoszczy, gdzie uzyskał tytuł doktora sztuki. Krzysztof Pełech prowadzi w Radiu Wrocław autorską audycję muzyczną - Strefa Pełecha (wtorek godz. 22.05).

Robert Horna jest laureatem wielu ogólnopolskich i międzynarodowych konkursów gitarowych. Aktywnie koncertuje w Polsce, Szwajcarii, Rumunii, Mołdawii, Niemczech, Belgii, Holandii oraz w Ameryce Południowej. Gości z recitalami na wielu prestiżowych festiwalach muzycznych w Polsce i za granicą, podczas których regularnie jest zapraszany do prowadzenia lekcji mistrzowskich. Robert Horna jest artystą wszechstronnym – występuje w zespołach kameralnych, na koncertach z towarzyszeniem orkiestr i w ramach solowych recitali. Gitarzysta jest również autorem trzech solowych płyt wydanych nakładem CD Accord Music Edition.

Twoja reakcja na artykuł?

7
88%
Cieszy
0
0%
Dziwi
0
0%
Nudzi
1
13%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Kierowcy narzekają i nie przebierają w słowach

Tristone rozpoczęło budowę czwartej już hali produkcyjnej na terenie WSSE

Trzy ważne daty czerwcowe

Podwójna premiera w Czarnym Borze

Premiera u Szaniawskiego

Zespół Kortowo wystąpił w Mieroszowie

Jednoosobowa cela dla 22–latka, który zamordował 10–latkę z Mrowin

Zapraszamy na spotkanie z Krystyną Podleską. Spotkanie z Bronisławem Cieślakiem odwołane! (aktualizacja 13.56)