MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Niedziela, 12 lipca
im. Weroniki, Jana

Ciekawy kierunek

Wiadomości: REGION, Szczawno-Zdrój
Środa, 3 czerwca 2020, 6:49
Aktualizacja: Czwartek, 4 czerwca 2020, 8:39
Autor: red
Fot. Ziemia Wałbrzyska
Kolejną możliwością wyboru nauki w Zespole Szkół im. Marii Skłodowskiej Curie w Szczawnie Zdroju jest technikum w zawodzie– TECHNIK SPEDYTOR, serdecznie zapraszamy do tego wyboru, a poniżej przedstawiamy najważniejsze informacje na temat tego kierunku.

TECHNIK SPEDYTOR

Transport i spedycja należą do rozwijającej się gałęzi gospodarki w naszym kraju, a technik spedytor jest zawodem deficytowym. Oferowany przez nas kierunek kształcenia cieszy się dużym zainteresowaniem wśród młodzieży, gdyż jesteśmy jedyną placówką
w Wałbrzychu kształcącą na tym kierunku. Ponadto nasi absolwenci mają możliwość kontynuowania nauki na PWSZ w Wałbrzychu, co jest niewątpliwie ważnym argumentem ekonomicznym. Technicy spedytorzy należą do grupy poszukiwanych pracowników. Spedytor może być zatrudniony w przedsiębiorstwach logistycznych, spedycyjnych, transportowych, agencjach obsługi portów morskich, lotniczych oraz w hurtowniach zaopatrujących placówki handlowe zarówno w Polsce jak i za granicą.

Szkoła posiada wykwalifikowaną kadrę, która na bieżąco poszerza swoją wiedzę dotyczącą nauczanego kierunku. Dysponujemy również odpowiednimi pomieszczeniami dydaktycznymi i dobrze wyposażonym zapleczem technicznym w postaci sprzętu i pomocy dydaktycznych pozyskanych w ramach projektu „Zawodowy Dolny Śląsk“, ,,Wsparcie na zawodowym starcie” oraz przekazanych przez Starostwo Powiatowe w Wałbrzychu. Pracujemy na nowych komputerach i oprogramowaniu, które jest wykorzystywane przez firmy spedycyjne działające na rynku krajowym. Uczniowie mają możliwość formowania paletowych jednostek ładunkowych dzięki pozyskanym modelom palet i ładunków. Szkoła organizuje praktyki zawodowe w przedsiębiorstwach zapewniających rzeczywiste warunki pracy właściwe dla nauczanego zawodu w wymiarze 8 tygodni (280 godzin). W trakcie nauki nasi uczniowie uzyskują kwalifikacje:

- organizacja transportu oraz obsługa klientów i kontrahentów Zespół Szkół im. Marii Skłodowskiej-Curie w Szczawnie -Zdroju przystąpił z dniem 1 września 2019r. do projektu PO WER pt.” Europejskie staże zawodowe szansą na rozwój kariery”. Udział młodzieży z klas technikum spedycyjnego i technikum ochrony środowiska dał uczniom możliwość wyjazdu na dwutygodniowy staż (płatny) do Irlandii, a w roku 2020 planowane są wyjazdy do Portugalii i Hiszpanii.

Młodzież aktywnie uczestniczy również w projekcie unijnym „Wsparcie na zawodowym starcie” dzięki udziałowi uczniowie korzystają z:
• dodatkowych zajęć specjalistycznych (wykłady, warsztaty, ćwiczenia) we współpracy z wałbrzyskimi i wrocławskimi uczelniami wyższymi
• wysokiej jakości płatnych staży zawodowych we współpracy z lokalnymi pracodawcami
• wsparcia stypendialnego dla szczególnie uzdolnionych uczniów
• dodatkowych zajęć z doradztwa zawodowego
• rozwijania kompetencji cyfrowych w nowoczesnych pracowniach komputerowych
• kursów i szkoleń potwierdzonych certyfikatem uzyskania dodatkowych kwalifikacji
• nowoczesnych pomocy dydaktycznych, w które wyposażana jest szkoła
• bezpłatnych kursów na prawo jazdy kat. B

Szkoła systematycznie współpracuje z:
• Państwową Wyższą Szkołą Zawodową im. Angelusa Silesiusa w Wałbrzychu (podpisane porozumienie o współpracy, wyjścia na wykłady)
• Politechniką Wrocławską ( Uczniowie wraz ze studentami napisali projekt dotyczący Miejskiej wypożyczalni rowerów w Wałbrzychu)
• Wydziałem Ekonomii, Zarządzania i Turystyki Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu (Uczniowie brali udział w warsztatach dotyczących innowacyjnych rozwiązań w logistyce, szczególnie w zakresie transportu)
• firmami transportowo-spedycyjnymi znajdującymi się na terenie i w okolicach Wałbrzycha ( w których odbywają staże i praktyki)
Kierunek Technik Spedytor objęty jest autorskim programem "Z językiem angielskim w logistyce na Ty" w ramach którego szkoła współpracuje z firmą NSK Steering Systems Europe (warsztaty branżowe w języku angielskim w firmie prowadzi menadżer ds. logistyki Piotr Sylwestrzak) oraz z firmą ALSAN Spedycja i Transport w Wałbrzychu (warsztaty prowadzi właścicielka firmy Pani Elżbieta Draus). Oprócz tego uczniowie klas spedycyjnych biorą udział w projektach eTwinning ( międzynarowe projekty z uczniami szkół europejskich). Jak do tej pory były to dwa projekty: "Międzynarodowy tydzień pisania listów" oraz "Zjednoczeni w różnorodności". Na zajęciach języka angielskiego zawodowego uczniowie korzystają z różnych metod aktywizujących powiązanych z TIK (formularze google, kaboom, quizlety, kartkówki online, taboo, różne gry językowe by lepiej przyswoić wiedzę.

Na poniższych zdjęciach prezentujemy klasę w której odbywają się zajęcia dla spedytorów. Klasa ta wyposażona jest w stanowiska komputerowe z odpowiednim oprogramowaniem oraz liczne pomoce dydaktyczne między innymi: modele palet i ładunków, modele wózków widłowych, ciągników siodłowych, przyczep, naczep, samochodów ciężarowych. Kolejne fotografie wykonane zostały na stażach w Irlandii.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
1
100%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Trzaskowski triumfuje w Wałbrzychu

Młodzi i zdolni

Przyjedzie Duda

Komentarze (1) Dodaj komentarz

~Qwerty 3-06-2020 9:00
Staże w Irlandii? Buahaha, co za głupoty wam przekazali ze szkoły. Kierunek powstał na pewno w 2015 r a tak przebiegają staże: "Podmiot przyjmujący ucznia na staż zobligowany jest zapewnić uczniowi bezpieczne i higieniczne warunki odbywania stażu uczniowskiego na zasadach określonych w ustawie – Kodeks pracy. Okres odbytego stażu uczniowskiego będzie zaliczał się do okresu zatrudnienia, od którego zależą uprawnienia pracownicze. Koszty świadczenia pieniężnego wypłacanego uczniowi przyjętemu na staż uczniowski mogą zostać przez pracodawcę wliczone w koszty uzyskania przychodu". :-))

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Duda w Wałbrzychu

Bezpieczeństwo w wakacje

Pożegnali szkołę

Miasto broni strażników

Intensywnie koło Tesco