MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Ciekawie pod Atlantami

Wiadomości: Wałbrzych
Sobota, 4 czerwca 2016, 6:45
Autor: red
Fot. organizatorzy
Zapraszamy na przyszłotygodniowych wydarzenia w Bibliotece pod Atlantami

8 czerwca, godzina 17:00, w Galerii pod Atlantami odbędzie się wystawa Takisa Makandasisa z okazji 45 lat pracy artystycznej.
Takis Makandais urodził się w 1953 roku. Jest rodowitym wałbrzyszaninem, pochodzącym z greckiej rodziny.

Jego pasją jest malarstwo; przygodę z nim rozpoczął już w 1966 roku. Najchętniej maluje pejzaże oraz architekturę. Od 1977 roku należy do Stowarzyszenia Plastyków w Wałbrzychu, od 1999 roku do Dolnośląskiego Stowarzyszenia Artystów Plastyków we Wrocławiu, a od 2001 roku do Związku Artystów Greckich w Atenach.

Bierze udział w wielu akcjach charytatywnych. Przez wiele lat prowadził Społeczną Pracownię Plastyczną dla Dzieci, gdzie starał się przekazać im wszystkie tajniki malarstwa. Jest z pochodzenia Grekiem, dlatego reprezentuje również towarzystwo Greków w Polsce.
Takis Makandasis jest laureatem wielu nagród, m.in. Specjalnej Nagrody Prezydenta Miasta Warszawy i Miasta Wałbrzycha. Był dwukrotnym stypendystą Ministra Kultury i trzykrotnym stypendystą Rady Miasta Wałbrzycha. Został wyróżniony odznaczeniem Zasłużony dla Miasta Wałbrzycha. Na swoim koncie ma 140 wystaw, a jego prace odnosiły sukcesy na wielu wystawach w Europie, Azji i Ameryce.

W środę 8 czerwca zapraszamy też o godzinie 16:00 do Biblioteki pod Atlantami w ramach „Spotkań z regionem” na kolejny wykład multimedialny Iwony Czech, znanej miłośniczki historii i tradycji uzdrowiska Szczawno Zdrój. Bohaterami wykładu będą Carl i Gerhart Hauptman – szczawieńskie pomniki pamięci.

Ogłoszenia

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Zbiorowa wystawa fotografów National Geographic Polska

Wiesława Raczkiewicz z nagrodą Silesius

Szaniawski zaprasza na najzabawniejszy czerwiec od lat

Za nami Przegląd Piosenki i Pieśni Patriotycznej

Miejskie Zakończenie Roku Szkolnego

Sprawa burmistrza Jacka C. ma charakter rozwojowy

Trzy ważne daty czerwcowe

15 czerwca – Inauguracja Sezonu Filmowego w Sokołowsku