MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Niedziela, 5 lipca
im. Antoniego, Karoliny, Marii

Ciąg dalszy sporu o budżet partycypacyjny

Wiadomości: Wałbrzych
Piątek, 25 września 2015, 12:52
Aktualizacja: Sobota, 26 września 2015, 7:20
Autor: red
Fot. użyczone
Nie musieliśmy długo czekać na reakcję Piotra Gezeli odnośnie pisma, jakie do naszej redakcji przesłali dyrektor i pracownicy Domu Seniora na Rusinowie.

„Nawiązując do wyjaśnień zamieszczonych przez anonimowych pracowników oraz Dyrektora Domu Seniora „Rusinowa” w portalu walbrzyszek.com, dotyczących mającej miejsce w dniu 18.09.2015 roku sytuacji, ubolewam nad faktem próby odwrócenia uwagi od zaistniałego zdarzenia.

Ze zdumieniem przyjąłem fakt pokrętnego wyjaśnienia dotyczącego ilości złożonych projektów dla dzielnicy Rusinowa. Rzeczą bezsporną jest, iż do głosowania zostały dopuszczone dwa projekty w tegorocznej edycji Budżetu Partycypacyjnego dla Miasta Wałbrzycha. Zdaję sobie sprawę, że miejsce usytuowania lokalu wyborczego w Państwa placówce zostało ustalone odgórnie i nie mieliście Państwo na to żadnego wpływu, ale na stworzenie miejsca do swobodnej możliwości wypełnienia karty do głosowania oraz odpowiedniego nadzoru nad powierzoną urną wyborczą na pewno tak. Moim zdaniem i nie tylko, Państwo jako ośrodek nie sprostaliście powierzonemu zadaniu. A co do kwestii opisanego podniesionego głosu, anonimowi pracownicy Domu Seniora Rusinowa zapomnieli o oskarżeniu mojej osoby o przecięcie plomb zabezpieczających urnę i możliwości fałszowania głosów, argumentując to moją znajomością ludzi i byciem mieszkańcem tej dzielnicy. W takiej sytuacji trudno nie być oburzonym. Nadmieniam, że jako mieszkaniec tej dzielnicy nigdy nie odmawiam współpracy na jej rzecz i takiej współpracy nie odmówiłem w/w placówce. Trudno nawiązać współpracę jeżeli Dom Seniora Rusinowa nie ponawiał kontaktów.

Nawiązując do sugestii związanych ze zgodnością czy nie zgodnością z prawem złożonego projektu nr 47 pokusiłem się o następującą analizę. W pierwszej kolejności należy zadać pytanie kto jest autorem projektu nr 47 - czy Dom Seniora „Rusinowa” czy anonimowi pracownicy powyższej placówki. Z zaciągniętych informacji w biurze koordynującym prace dotyczące Wałbrzyskiego Budżetu Partycypacyjnego w Urzędzie Miejskim w Wałbrzychu uzyskałem odpowiedź na zadane pytane, że autorem projektu jest Dom Seniora Rusinowa. W związku z powyższym, odwołując się do załącznika do zarządzenia nr 367/2015 Prezydenta Miasta Wałbrzycha z dnia 21.04.2015 w sprawie Zasad Wałbrzyskiego Budżetu Partycypacyjnego 2016, rozdział 2 dotyczący zgłaszania projektów zadań § 4 pkt 2, który brzmi: projekty zadań ma prawo złożyć każda osoba fizyczna lub grupa osób, będąca mieszkańcami miasta Wałbrzycha. Projekty zadań mogą składać także Rady Wspólnot Samorządowych, stowarzyszenia, fundacje i inne organizacje pozarządowe działające na terenie miasta Wałbrzycha. Nadmieniam, że status prawny Domu Seniora „Rusinowa” to samorządowa jednostka organizacyjna, a ta forma prawna nie została umieszczona w cytowanym w/w zarządzeniu Prezydenta Miasta Wałbrzycha. Moim zdaniem powyższy projekt nie powinien zostać pozytywnie zweryfikowany oraz nie powinien zostać poddany pod głosowanie.

Odnosząc się do zapisów dotyczących służenia lokalnej społeczności zapraszam ja i inni mieszkańcy naszej dzielnicy przedstawicieli Domu Seniora – Rusinowa do dialogu społecznego, który pozwoli Państwu poznać bliżej mieszkańców tej dzielnicy oraz ich potrzeby i oczekiwania.

W załączeniu przesyłam pismo skierowane do Pani Dyrektor Domu Seniora „Rusinowa”

Z poważaniem

Piotr Gezela”

Czytaj również

Zwiedzali Szczawno

Czy strażnicy zerwali plakaty wyborcze?

Przyjedzie Duda

Komentarze (15) Dodaj komentarz

~klonek 25-09-2015 12:59
Zenujace ....
~El Chupacabra 25-09-2015 13:35
Ale jaja - koleżeństwo Prezydenta widać startuje do projektu poza zasadami :) I co Pan na to, Panie Romanie? Gezela - brawo!
~cygan 25-09-2015 14:58
Tak czy siak projekt Domu Seniora jest znacznie ciekawszy i po prostu lepszy i tyle w temacie. Głosujemy na DS.
~w. 25-09-2015 15:04
Ma rację! Najpierw wałki przy urnie, a teraz jeszcze projekt niezgodny z regulaminem. Ktoś w UM to w ogóle kontroluje? Bardzo ciekawe jak policzą głosy skoro mają taki b***el.
~hmmmm 25-09-2015 15:37
Tak super menadzer Szelemej wraz z PO rozdaje miliony mieszkancom... iile projektow w ciagu 4 lat zostlo zrobionych? Ile wygralo? Ktos moze powiedziec? U mnie na osiedlu nie zrobili nic!
~oko 25-09-2015 15:53
Ta wymiana "not dyplomatycznych" między stronami potwierdza jedno: "W Polsce za wcześnie na demokrację... za niski poziom rozwoju społecznego jednostek uczestniczących w procesach demokratycznych... głosowanie... głosowaniem... ale wygrywa ten...co, ma urnę... i liczy głosy..." Żenada po polskiemu... A najśmieszniejsze jest, to że gawiedź wierzy, iż będą realizowane projekty, które otrzymały najwięcej głosów a nie te wybrane przez cysorza (R. Sz.) już dawno... do realizacji. Frajerów nie sieją... sami się rodzą. Ponadto: Brawo Panie Gezela za merytoryczność/rzeczowość. Ma Pan rację!!! ale reszta jak w/w
~lord 25-09-2015 16:02
Mam wrażenie, że Osiedle Górnicze a w szczególności jego mieszkańcy są lekceważeni przez "nasze władze".Projekty projektami, ale patrząc realnie osiedle jest w czarnej d..ie, nawet porządnej drogi dojazdowej nie ma. Dziećmorowice mają drogę i swojego Hausmana. Gagarina, Lelewela -zastanówmy się kto tam mieszka? Teraz kolej na Konradów.
~cygan 25-09-2015 16:04
Na Osiedleńców, gdzie mieszka hmmmm rzadzą cygany
~alex 25-09-2015 17:55
z uwagi na protesty dotyczące funduszu partycypacyjnego nieoficjalnie wiadomo , że pula zostanie przełożona na następny okres budżetowy czyli 2017rok ale pula będzie 2 razy większa. Gratulacje dla wszystkich malkontentów . Wygraliście nic nie będzie.
~Te 78.8.*.* 25-09-2015 20:25
już ktoś z twojej partii stracił stołek za przysłowie o "cyganie", mało wam?
~piko 25-09-2015 20:37
przecież ten Gazela nawet poprawnego zdania nie umie ułożyć... żenada
najnaj 25-09-2015 20:41
Jak wszystko w PO. Kasa wydana ludki zadowolone nikt nie kontroluje. Nic tylko kraina szczęśliwości.
~dada i nie da 26-09-2015 9:24
Maciarewicz z Rusinowa. W pracy też mamy z niego polewkę.
~Zniewolony 26-09-2015 14:52
Panie Gazela proszę walczyć. Walczy pan z systemem wszechwładzy PO. Te wszystkie głupie uwagi pod Pana adresem to nic innego, jak hejterzy PO. Jest ich pełno na każdym forum intrenetowym. Plują jadem na kążdym kroku. Strach przed utratą władzy (czytaj wpływów i koneksji) jest przeogromny. Kolejny kamyk do ogródka PO. Dlaczego w budynkach Spółdzielni Mieszkaniowej Podzmacze (tablice informacyjne na parterze budynków - zamykane na kłódkę) wiszą materiały wyborcze posłanek PO. A dlaczego nie PIS-u lub Kukiza.
~cygan 26-09-2015 21:02
Możecie mnie w hydrant cmoknąć. Dla mnie cygan to cygan, a murzyn to murzyn. Tak jak dla Pilchowskiego wyborca PO to leming, a dla innych pisior to pisior. EOT !

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Jacek C. na wolności

Duda w Wałbrzychu

Mogli zrywać czy też nie?

Pieniądze dla koszykarzy

Zagłosuj na Impuls!