Czytających: 3887

Wałbrzych, Biały Kamień: Chrobry wywozi 3 punkty z Wałbrzycha

Sobota, 12 września 2009, 19:26
Aktualizacja: 22:41
Piłkarski Górnik Wałbrzych przegrał po słabej grze z Chrobrym Głogów 0:1. Gola dla przyjezdnych zdobył w 47 minucie Konrad Węglarz.

To miało być piękne widowisko... i było, ale tylko pod względem atmosfery na trybunach. Gracze Górnika tym razem nie zaskoczyli. Byli dużo wolniejsi od swoich przeciwników i zagrali w obronie, jak i ataku nieskutecznie. W pierwszej połowie to Chrobry stworzył dwie 100-procentowe sytuacje. W 12 minucie meczu sędzia spotkania nie uznał bramki zdobytej przez Krystiana Kowalskiego dopatrując się spalonego, a kilkanaście minut później Kamil Woźniak nie trafił z 5 metrów w bramkę bronioną przez Damiana Jaroszewskiego.

Druga część meczu rozpoczęła się od mocnego, jak się później okazało, decydującego uderzenia gości. Już w 47 minucie gola po błędzie wałbrzyskiej obrony zdobył dla Chrobrego Konrad Węglarz. Wykorzystał on zamieszanie w szykach obronnych Górnika i z narożnika pola karnego trafił w długi róg bramki gospodarzy. Dwie minuty później ten sam zawodnik mógł podwyższyć wynik, ale w sytuacji sam na sam z Jaroszewskim trafił prosto w naszego golkipera.

Górnicy w drugiej połowie pomimo słabej gry stworzyli kilka dogodnych sytuacji. Najgroźniejszą w 80 minucie meczu, kiedy to Adrian Moszyk trafił z kilkunastu metrów w słupek.

Mecz nie był wielkim widowiskiem, ale na brawa zasłużyli kibice, którzy od początku do końca spotkania dopingowali swoje zespoły. Oczywiście nie obyło się bez incydentów, które na szczęście nie wpłynęły negatywnie na oprawę całego meczu.

Górnik Wałbrzych - Chrobry Głogów 0:1 (0:0)
Górnik: Jaroszewski - D. Michalak (46 Smoczyk), Wojtarowicz, Przerywacz (48 Łaski), Majka, G. Michalak, Wepa, Morawski, Tobiasz (70 Rytko), Janik, Konarski (65 Moszyk).
Chrobry: Zaremba - Herbuś, Błauciak, Kotlarski, Wolbaum, Kowalski (90+3 Mikutel), Hałambiec, Niedźwiedź (87 Bukraba), Woźniak, Węglarz, Bikanov (77 Szczęśniak).
Sędzia: Łukasz Sobiło (Legnica)
Widzów: około 3000