Świdnica: Chrobry przegrywa w Świdnicy. Polonia/Sparta wraca do gry

Poniedziałek, 2 listopada 2009, 16:12
Aktualizacja: 16:23
Autor: Wiktor Bąkiewicz
Trzy karne, jeden w ostatnich sekundach meczu, decydujący o wyniku oraz fantastyczna oprawa przygotowana przez kibiców. To wszystko zobaczyć można było podczas III–ligowego meczu pomiędzy Polonią/Spartą Świdnica, a Chrobrym Głogów. Wygrali gospodarze 3:2.

Obie drużyny aspirują do gry w II lidze i każdej bardzo zależało na 3 punktach. Wynik otworzył w 19 minucie Marcin Józefowicz . Na 2-0 dla Polonii/Sparty podwyższył ten sam zawodnik. W 36 minucie celnym strzałem głową zaskoczył bramkarza Chrobrego. Asystę przy tej bramce zaliczył Dariusz Filipczak. Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 2-0 dla świdniczan i nikt nie przypuszczał, że druga część meczu okaże się thrillerem w którym główną rolę zagra sędzia.

W 63 minucie meczu, za próbę wymuszenia rzutu karnego, żółtą kartkę otrzymał Krzysztof Goździejewski. Faul był ewidentny ponieważ zawodnik Chrobrego zamiast trafić w piłkę, trafił w nogi Goździejewskiego. W 73 minucie po faulu w polu karnym Damiana Wójcika na Konradzie Węglarzu, sędzia zdecydował się odgwizdać rzut karny. Z jedenastu metrów trafił kapitan głogowian, lecz przed oddaniem strzału zatrzymał się, co jest zabronione. Sędzia powinien powtórzyć strzał, ale tego nie zrobił. Po niecałych 3 minutach arbiter dopatrzył się kolejnego rzekomego faulu - teraz na Kozłowskim. Rzut karny na bramkę zamienił Węglarz i był remis 2-2.

Mecz zaczął się od początku, a piłkarze z Głogowa nabrali wiatru w żagle i coraz agresywniej atakowali bramkę świdniczan. W 90 minucie w polu karnym Chrobrego padł na murawę Marcin Józefowicz, lecz sędzia uznał, że faulu nie było, mimo tego, iż zawodnik zwijał się z bólu i nie mógł wstać o własnych siłach. Kilka chwil później ponownie faulowany był jeden ze świdnickich zawodników. Do piłki podszedł sam poszkodowany Dariusz Filipczak i nie dał szans Zarembie. Mecz zakończył się zasłużonym zwycięstwem świdniczan 3-2.

W tabeli rozgrywek z 34 punktami prowadzi Górnik Wałbrzych, drugie miejsce z trzema oczkami mniej zajmuje Motobi Kąty Wrocławskie. Polonia/Sparta Świdnica z 30 punktami jest trzecia.

Polonia/Sparta Świdnica – Chrobry Głogów 3:2 (2:0)
Polonia/Sparta: Damian Wójcik - Maciej Bielski, Piotr Galuś, Tomasz Twardawa, Przemysław Kotlarz - Jacek Fojna, Piotr Woźniak, Dariusz Filipczak, Krzysztof Goździejewski - Marcin Józefowicz, Tomasz Urban (87 Bartosz Surnik).
Chrobry: Łukasz Zaremba - Jarosław Mikutel, Piotr Błauciak (76 Marek Jabłoński), Krzysztof Kotlarski, Mariusz Wolbaum, Krystian Kowalski, Mateusz Herbuś, Paweł Woźniak, Adam Filbier (62 Marek Gródecki), Michał Bukraba (46 Igor Bykanov), Konrad Węglarz.