MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Chora wyobraźnia

Wiadomości: Wałbrzych
Czwartek, 23 kwietnia 2009, 14:50
Aktualizacja: 14:55
Autor: aga
Chora wyobraźnia
Fot. archiwum
W Wałbrzychu z roku na rok powstaje coraz więcej filmów. Nie chodzi tu jednak o wielki, warte miliony produkcje, ale o małe niezależne dzieła, tworzone przez miejscowych filmowców z budżetem nie przekraczającym… kilkudziesięciu złotych.

Wałbrzyska scena kina offowego może pochwalić się kilkoma ciekawymi tytułami. Min. na uwagę zasługuje zeszłoroczna produkcja w reżyserii Pawła Sipa pt. ..Oni tu są’’. Opowiada ona o inwazji istot pozaziemskich, które próbują podporządkować sobie mieszkańców naszego miasta. Jedyną nadzieją na ratunek dla Wałbrzycha jest nałóg pewnego pracownika marketu. Film tan dzięki niebanalnej fabule i dużej dawce humoru, szybko podbił serca internautów oraz widzów ogólnopolskich festiwali. Nie gorsi od swoich starszych kolegów są studenci Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej: Marta Motyka i Dawid Grabarczyk. Niedawno zakończyli zdjęcia do swój najnowszy filmu pt. ,,Chora Wyobraźnia'' . premiera miała miejsce na uczelni.
Do współpracy przy filmie zaprosili min. zespół Niebo, którego muzyka jest ścieżką dźwiękową w filmie. Obsada natomiast została zebrana podczas castingu. Film spotkał się z bardzo ciepłym przyjęciem widowni zebranej na pokazie. Twórców chwalono przede wszystkim za odważny pomysł i dobrą grę aktorską.
,,Chorą Wyobraźnię'' już niebawem będą mogli zobaczyć widzowie Telewizji Wałbrzych, 29 kwietnia w studenckim programie Dworzec.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Przedwiośnie wspiera Wiosnę Roberta Biedronia

XVI Ogólnopolski Tydzień Bibliotek w gminie Stare Bogaczowice

Wałbrzych pełen alimenciarzy

Dobre wieści z Szaniawskiego

Rynek pracy w naszym regionie jest coraz bardziej wymagający

Po co nam Unia?

Zmiana trasy linii 18 wiąże się z budową obwodnicy

Miłośnicy pająków mają okazję obejrzeć ciekawą wystawę