MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Niedziela, 31 maja
im. Anieli, Petroneli

Chłopcy z Legnicy i dziewczęta z Łodzi wygrywają wielki finał Coca–Cola Cup

Wiadomości: Kraj
Wtorek, 23 czerwca 2015, 12:37
Autor: PAW
Fot. organizatorzy
Zakończyła się 17. edycja Coca–Cola Cup. Wielki finał krajowy zakończył się zwycięstwem chłopców z Legnicy oraz dziewcząt z Łodzi. Najlepsze drużyny turnieju w nagrodę pojadą na obóz treningowy do Madrytu. Gimnazjalistki z Boguszowa–Gorc zajęły wysokie 5. miejsce.

Emocje były ogromne aż do ostatnich sekund finału krajowego Coca-Cola Cup. W ostatnim meczu tegorocznego turnieju, o zwycięstwo w klasyfikacji chłopców, walka była niezwykle wyrównana. Gimnazjum nr 3 z Legnicy prowadziło z Gimnazjum Miejskim nr 1 z Mińska Mazowieckiego już 2:0, ale ambitni reprezentanci Mazowsza doprowadzili do wyrównania. W dogrywce tempo meczu było niesamowite, ale rozstrzygnięcie nie zapadło i zwycięzcę musiały wyłonić rzuty karne. W nich bohaterem był Michał Piotrowski, bramkarz zespołu z Legnicy. Bronił doskonale w całym finale krajowym, a w rzutach karnych najpierw obronił strzał jednego z rywali, a potem skutecznie egzekwował ostatniego karnego, dając zwycięstwo swojej drużynie. Chwilę później utonął w objęciach kolegów.
– Co za emocje! To najwspanialsza chwila w mojej dotychczasowej przygodzie z piłką. Było bardzo ciężko, najpierw w finale wojewódzkim, a potem w krajowym. Cieszę się, że udało mi się przesądzić o zwycięstwie. Dziękuję moim kolegom z zespołu, którzy byli wspaniali, a także kibicom, którzy nas wspierali oraz trenerom, dzięki którym odnieśliśmy to zwycięstwo – powiedział Michał Piotrowski, bohater meczu finałowego, wybrany najlepszym bramkarzem turnieju.

W finale dziewcząt doszło do solidnej strzelaniny. Już po kilkudziesięciu sekundach meczu na tablicy wyników widniał wynik 2:1 dla Szkoły Mistrzostwa Sportowego z Łodzi. Gimnazjum w Istebnej próbowało się odgryzać, ale ataki łodzianek były nie do zatrzymania. Dwa z tych ataków przyniosły efekt, a mając trzybramkowe prowadzenie, zawodniczki SMS długo kontrolowały mecz. W końcówce jeszcze do głosu doszły ambitne gimnazjalistki ze Śląska i w końcowych sekundach strzeliły na 3:4, ale na wyrównanie zabrakło czasu. Zwycięski puchar trafi do gabloty w łódzkim gimnazjum, a dziewczęta z SMS przeżyją niepowtarzalną piłkarską przygodę podczas czterodniowego obozu treningowego w Madrycie. Dodatkowy powód do dumy ma Magdalena Dragunowicz z Łodzi, najlepsza bramkarka turnieju.
– Założyłyśmy sobie, że tu wygramy, i pracowałyśmy na to cały rok. Było ciężko, ale się udało! Jeszcze do mnie nie dotarło, że pojedziemy do Madrytu. Muszę się wykąpać i odpocząć i dopiero w to uwierzę – powiedziała Maja Osińska, kapitanka SMS Łódź.

Niezwykle zacięte były mecze o trzecie miejsce. W kategorii chłopców SMS Łódź prowadził już 3:0, ale Gimnazjum nr 22 z Częstochowy doprowadziło do wyrównania. Tempo było zabójcze, a oba zespoły zamiast na „obronę Częstochowy” postawiły na żywiołowy atak. Zanosiło się na dogrywkę, kiedy częstochowianie strzelili zwycięskiego gola, a fantastyczny pościg od 0:3 do 4:3 dał im brązowe medale. Zawodnikom z Łodzi na osłodę został tytuł króla strzelców dla ich napastnika, Michała Górala. Z kolei w kategorii dziewcząt zwyciężczynie ubiegłorocznej edycji turnieju, Gimnazjum 48 z Warszawy, zmierzyły się z reprezentantkami województwa kujawsko-pomorskiego: zawodniczkami z Niepublicznego Gimnazjum w Gołkowie. Walka była bardzo zacięta, jednak minimalnie lepsze okazały się obrończynie tytułu, które wygrały 2:0 i zabrały brązowe medale do Warszawy. Razem z nimi pojechała też nagroda dla królowej strzelczyń, którą otrzymała Agata Kucharska z Gimnazjum nr 48.

Zwycięzcy Coca-Cola Cup otrzymają wyjątkową nagrodę: wyjazd na czterodniowy obóz treningowy do Madrytu, gdzie pod okiem profesjonalnych trenerów będą szlifować swoje piłkarskie umiejętności na obiektach dziesięciokrotnego zdobywcy Pucharu Europy i Ligi Mistrzów.

Wielki finał krajowy miał wyjątkową oprawę. Decydujące mecze były rozgrywane na boisku z naturalną murawą, specjalnie na tę okazję postawionym na Targu Węglowym w Gdańsku, a przylegająca do niego trybuna wypełniła się kibicami. Wydarzenie uświetnił swoją obecnością Robert Lewandowski, ambasador Coca-Cola Cup, który spotkał się ze wszystkimi finalistami i dopingował ich do dobrej gry. Dobre rady przekazywał także czterokrotny Mistrz Olimpijski Robert Korzeniowski, a znakomitą zabawę zapewniła Margaret, grając energetyczny koncert.

Przez cały dzień dostępna była Strefa Aktywnego Życia, pełna atrakcji, zabaw i sportowych wyzwań. Zarówno zawodnicy, jak i dopingujący ich kibice mogli dowiedzieć się, jak żyć zdrowo i aktywnie na co dzień oraz próbowali swoich sił w różnych zabawach i dyscyplinach sportowych.

Klasyfikacja końcowa Coca-Cola Cup 2015 w kategorii chłopców:

1. Gimnazjum nr 3 z Legnicy
2. Gimnazjum Miejskie nr 1 z Mińska Mazowieckiego
3. Gimnazjum nr 22 z Częstochowy
4. Szkoła Mistrzostwa Sportowego z Łodzi
5. Gimnazjum Mistrzostwa Sportowego nr 3 w Poznaniu
6. Publiczne Gimnazjum nr 5 w Kluczborku
7. Zespół Szkół Publicznych na 1 ze Skarżyska-Kamiennej
8. Publiczne Gimnazjum z Filipowa
9. Gimnazjum nr 12 w Olsztynie
10. Gimnazjum nr 16 z Lublina
11. Gimnazjum Sportowe nr 1 w Szczecinie
12. Gimnazjum z Oddziałami Integracyjnymi nr 3 w Krośnie
13. Gimnazjum nr 2 ze Wschowy
14. Gimnazjum nr 7 w Grudziądzu
15. Gimnazjum nr 2 w Bochni
16. Gimnazjum nr 12 w Gdańsku

Klasyfikacja końcowa Coca-Cola Cup 2015 w kategorii dziewcząt:

1. Szkoła Mistrzostwa Sportowego z Łodzi
2. Gimnazjum w Istebnej
3. Gimnazjum nr 48 w Warszawie
4. Niepubliczne Gimnazjum w Gołkowie
5. Gimnazjum nr 1 z Boguszowa-Gorc
6. Gimnazjum Publiczne Nurzec-Stacja
7. Gimnazjum nr 9 z Lublina
8. Publiczne Gimnazjum nr 1 w Prudniku
9. Gimnazjum Węgorzewo
10. Gimnazjum im. Św. Maksymiliana Kolbe z Gnojnicy Dolnej
11. Zespół Szkół w Sobolowie
12. Gimnazjum w Łopusznie
13. Gimnazjum Szkoła Mistrzostwa Sportowego nr 6 w Koninie
14. Publiczne Gimnazjum w Dębnie
15. Gimnazjum Stare Kurowo
16. Pierwsze Społeczne Gimnazjum Gdynia

Czytaj również

Castle Party odwołane

Sparingi Górnika

Utalentowany Filip

Komentarze (1) Dodaj komentarz

~Barca 25-06-2015 10:34
Wśród chłopców z Legnicy jest Wałbrzyszanin,który o ile uda się do 10 lipca załatwić paszport lub dowód tymczasowy dzięki uprzejmości wałbrzyskich urzędników również pojedzie do Madrytu. Mama i syn zawalili teraz trzeba liczyć na przychylność ludzi mogących pomóc

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Z awansami i bez spadków

Raport prezydenta

Miasto stawia na inwestycje

Pomnik Smoleński

Co słychać w Wałbrzychu?