MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Chłopcy i dziewczęta z Boguszowa w piłkę kopią

Wiadomości: Boguszów-Gorce/Wrocław
Poniedziałek, 23 maja 2011, 9:00
Aktualizacja: 19:07
Autor: PAW
Fot. PAW
Kolejne mecze za młodymi piłkarzami z Boguszowa–Gorc w ramach Minimistrzostw Europy.

Przypominamy, że w kilku miastach w Polsce rozgrywane są Minimistrzostwa Europy w piłce nożnej. W rozgrywkach biorą udział dzieci w wieku 7–11 lat.

Rozrywki Minimistrzostw Europy rozgrywane są we Wrocławiu, Poznaniu, Krakowie, Tychach, Szczecinie, Gdyni, Bydgoszczy, Łodzi, Warszawie, Lublinie, Białymstoku, Toruniu, Dąbrowie Górniczej i Zielonej Górze. Patronami sportowymi imprezy są: Euzebiusz Smolarek i Marcin Wasilewski.

Organizatorem rozgrywek są Deichmann oraz Stowarzyszenie „Kochamy Sport”.

Rozgrywki podzielone zostały na dwie kategorie wiekowe: grupa młodsza (roczniki 2002 i młodsi) oraz grupa starsza (roczniki 2000 i 2001). W rozgrywkach grupy starszej we Wrocławiu biorą udział dzieci z Boguszowa-Gorc. Nasi przedstawiciele występują pod nazwą Rosja. W ostatnich meczach reprezentanci Boguszowa-Gorc pokonali Szkocję 2-1 po golach Jakuba Długosza i Konrada Ślebiody. Następnie Rosja uległa Szwecji 0-3, zremisowała bezbramkowo z Czechami i zremisowała 3-3z Irlandią. W tym ostatnim meczu na listę strzelców wpisali się: Konrad Ślebioda, Piotr Kmera i Ernest Bejnarowicz.

Skład: Aleksandra Mazurek, Natalia Staranowicz, Jakub Długosz, Łukasz Pański, Dawid Woźniak, Konrad Ślebioda, Szymon Mitelsztet, Krystian Mazur, Piotr Kmera, Ernest Bejnarowicz. Trenerem zespołu jest Adam Zdeb.

Minimistrzowie w swoich kategoriach wiekowych mogą liczyć nie tylko na nagrody rzeczowe, ale również na wyjazdy na mecze piłkarskie czołowych drużyn Europy - Borussii Dortmund, Realu Madryt.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

IV liga piłkarska: Bez straty gola z Sokołem

Przedwiośnie wspiera Wiosnę Roberta Biedronia

Według ogólnopolskiego portalu, Wałbrzych zmienił się najbardziej w kraju

Piłkarska klasa A: Herbapol nie wykorzystał potknięcia Orła

Pielęgniarki Sanatoriów Dolnośląskich otrzymały "Złote Czepki"

IV liga piłkarska: Śląsk rozdaje karty

Bili go butelką i metalową rurką

Wałbrzych pełen alimenciarzy