MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Chiński seans w galerii

Wiadomości: Wałbrzych
Piątek, 12 lutego 2010, 11:30
Aktualizacja: 11:32
Autor: red
Już w czwartek 18 lutego o godzinie 17.30 w Galerii pod Atlantami odbędzie się kolejny seans filmowy. Tym razem publiczność będzie mogła obejrzeć film chińskiego reżysera Yimou Zhanga pt. „Zawieście czerwone latarnie”.

Na seans filmowy zaprasza Oddział Zbiorów Audiowizualnych Powiatowej i Miejskiej Biblioteki Publicznej w Wałbrzychu. Z cyklu „Współczesne kino w Europie i na świecie” zaprezentowany zostanie film chińskiego reżysera Yimou Zhanga pt. „Zawieście czerwone latarnie”.

Film opowiada o młodej dziewczynie, która przerywa studia i staje się kolejną żoną miejscowego bogacza. Wchodzi tym samym w ukonstytuowany tradycją układ – cztery kobiety i ich pan. Wzajemne intrygi, bezlitosna walka o to, przed którymi drzwiami zapłoną czerwone latarnie symbolizujące względy małżonka-władcy, nieuchronnie doprowadzają do tragedii. Ten wyważony, dopracowany pod każdym względem obraz jest uniwersalną i wielowymiarową opowieścią o destrukcyjnej postawie człowieka wobec sytuacji zniewolenia, osadzoną w egzotycznych dekoracjach Chin lat 20. ubiegłego wieku.

Film otrzymał szereg nagród i wyróżnień. Do najważniejszych należą Srebrny Lew oraz Nagroda Specjalna na Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Wenecji (1991), a także nominacja do Oscara za najlepszy film nieanglojęzyczny (1992).

Seans odbędzie się w czwartek 18 lutego o godzinie 17.30 w Galerii pod Atlantami (2 piętro) Rynek 9. Wstęp wolny.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Gala Finałowa „Zostań Wirtuozem” wkrótce

Żywa lekcja przyrody

Zapowiedź Gwiazd VI Festiwalu „Nie tylko Gospel” cz. 2

Zapowiedź Gwiazd VI Festiwalu „Nie tylko Gospel” cz. 1

Po co nam Unia?

Wałbrzyski Teatr Lalki i Aktora z nagrodami

Wałbrzych pełen alimenciarzy

Bili go butelką i metalową rurką