MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Chińczyk na powietrzu?

Wiadomości: Wałbrzych
Sobota, 8 sierpnia 2009, 8:11
Aktualizacja: 8:17
Autor: Daniel Wawryniewicz
Fot. DW
Park im. Króla Jana III Sobieskiego, a w nim ogród Różany – niegdyś wizytówka Śródmieścia. Z drewnianymi ławeczkami i ogrodzeniem, mosiężną figurką i różami rosnącymi wokół, stanowił mocny punkt wałbrzyskiego parku. Dzisiaj miejsce to już nie przypomina czasów swojej dawnej świetności, lecz ma się to zmienić za sprawą MZUKU, który za 160 000 zł przekazanych z gminy Wałbrzych zobowiązał się zagospodarować to miejsce. Buldożery już ruszyły do pracy.

Pod koniec sierpnia plac Różany zamieni się w miejsce rekreacyjno–sportowe, będzie tu można zmierzyć się z przyjaciółmi w ping ponga na specjalnie przygotowanym w tym celu stole, zagrać w chińczyka, czy też poznać zasady petanque, gry bardziej znanej jako boule. - Czasami przychodziłem tutaj z synkiem grać w piłkę – mówi Krzysztof Wesołowski, ojciec 6-letniego dziecka. – Teraz, gdy teren zostanie odnowiony, na pewno będziemy z niego częściej korzystać – dodaje z zadowoleniem.

Oprócz wyżej wymienionych atrakcji ma także powstać specjalnie przystosowana do celów rekreacyjnych tzw. ścieżka zdrowia. - Plac po części ma wyglądać tak jak dawniej – mówi jeden z pracowników ekipy budowlanej – dlatego też posadzimy tutaj róże, które nawiązują do nazwy ogrodu. – Myślimy, że wszelkie prace związane z remontem powinny zostać zakończone do końca sierpnia – dodaje.

Park Sobieskiego jest miejscem łączącym pokolenia, to tutaj na co dzień można spotkać starszych ludzi spacerujących po parkowych alejkach, rodziców z dziećmi zmierzających na pobliski plac zabaw, czy też młodzież uprawiającą różne rodzaje sportu. Tutaj też zbierają się grupy wagarujących uczniów z pobliskich szkół oraz spacerują zakochani. Miejmy nadzieję, że za sprawą nowej inwestycji gminy, jego prestiż będzie taki jak dawniej.

Czytaj również

Według ogólnopolskiego portalu, Wałbrzych zmienił się najbardziej w kraju

Zmarł pierwszy burmistrz Szczawna–Zdroju

Wałbrzych pełen alimenciarzy

Komentarze (1) Dodaj komentarz

~IKS 9-08-2009 9:00
Ścieżka zdrowia - bardzo przydatna rzecz dla chcących poprawić kondycję.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Strażacy mieli swoje święto

Szpak utknął w rynnie

6. Półmaraton Górski Jedlina–Zdrój za nami

Po co nam Unia?

Festyn balonowy w Głuszycy