MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Chcieli wyłudzić pożyczki, ale zostali zatrzymani na gorącym uczynku przestępstwa

Wiadomości: Wałbrzych
Wtorek, 23 kwietnia 2019, 9:35
Aktualizacja: 12:22
Autor: red
Fot. KMP Wałbrzych
Wałbrzyscy policjanci Wydziału d/w z Przestępczością Gospodarczą zatrzymali na gorącym uczynku przestępstw dwoje mieszkańców Wałbrzycha, którzy w zeszłym tygodniu próbowali doprowadzić do niekorzystnego rozporządzania mieniem pracowników placówki bankowej mającej swoją siedzibę w centrum naszego miasta.

Obie osoby zostały zatrzymane w siedzibie banku. W poprzedni poniedziałek w ręce wałbrzyskich funkcjonariuszy wpadła 18-latka, która podczas składania wniosku pożyczkowego przedłożyła sfałszowaną umowę z rzekomym pracodawcą. Dzień później policjanci udowodnili podobny sposób działania innemu wałbrzyszaninowi - 35-latkowi. Mężczyzna przekazał pracownikowi banku zaświadczenie, w którym zawarta była nieprawdziwa informacja co do jego zatrudnienia i wysokości osiąganych zarobków.

Podejrzani przyznali się do winy. Przed sądem odpowiedzą za usiłowanie oszustwa oraz używanie podrobionych dokumentów. Młodej kobiecie grozi 8 lat pozbawienia wolności, a mężczyźnie w związku z tym, iż dopuścił się przestępstwa w warunkach recydywy 12 lat. Prokurator Rejonowy w Wałbrzychu dodatkowo zastosował w stosunku do 35-latka środek zapobiegawczy w postaci dozoru policyjnego.

Twoja reakcja na artykuł?

1
11%
Cieszy
2
22%
Dziwi
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
4
44%
Złości
2
22%
Przeraża

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Dom dla seniorów

Makieta sztolni

Nieuczciwa kasjerka

Świadkowie zareagowali

Uchmanowicz za Pola

Miłośnik elektronarzędzi

Przyjeżdża prezes Jarosław Kaczyński

Fałszywy krewny