MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Chcesz mieć wyższą emeryturę? Zadzwoń do ZUS

Wiadomości: Wałbrzych/REGION
Czwartek, 26 lipca 2018, 8:40
Aktualizacja: 9:43
Autor: red
Fot. red
Jeśli dostałeś list z ZUS z prognozą twojej przyszłej emerytury i nie podoba ci się wyliczona kwota, zadzwoń do nas. Jeśli nie wiesz, co zrobić żeby twoja emerytura była wyższa – nasi konsultanci powiedzą ci, od czego zależy jej wysokość i co masz zrobić żeby była wyższa.

Dla mieszkańców Dolnego Śląska uruchamiany specjalną emerytalną infolinię. Przez trzy dni nasi najlepsi eksperci emerytalni czekają na telefony od Dolnoślązaków.

30 lipca - Oddział ZUS w Wałbrzychu - eksperci z wydziału koordynacji usług świadczeń emerytalno-rentowych czekają na państwa
30 lipca (poniedziałek) pod telefonem w godz. 8.00 – 14.00. W tych godzinach czynne będą specjalne numery telefonów: tel. 74 6497 179, tel. 74 6497 269.

1 sierpnia - Oddział ZUS we Wrocławiu - eksperci z wydziału świadczeń emerytalno-rentowych czekają na państwa 1 sierpnia (środa) pod telefonem w godz. 13.00 -14.00. W tych godzinach czynny będzie specjalny numer telefonu: tel: 71 36 06 125.

2 sierpnia - Oddział ZUS w Legnicy - eksperci z wydziału świadczeń emerytalno-rentowych czekają na państwa 2 sierpnia (czwartek)
w godz. 8.00 -15.00. W tych godzinach czynne będą specjalne numery telefonów: tel. 76 876 43 80, tel. 76 876 43 81.

ZUS kończy wysyłkę listów do prawie półtora miliona dolnoślązaków. W całym kraju przesyłki zostały wysłane do 19 mln Polaków, którzy choć jeden grosz mają na swoim emerytalnym koncie. Warto je przeczytać zanim wylądują w szufladzie gdyż zawierają informację o tym ile pieniędzy mamy zgromadzonych na naszych kontach emerytalnych i jaka jest prognozowana wysokość naszej przyszłej emerytury. to my sami mamy wpływ zaś na wysokość naszej emerytury. Decyduje ilość przepracowanych lat i wysokość wynagrodzenia.

Czytaj również

Żywa lekcja przyrody

Jacek Hugo–Bader – spotkanie autorskie

Wałbrzych pełen alimenciarzy

Komentarze (2) Dodaj komentarz

~BeataSz 26-07-2018 15:36
Zadzwonilam- zabrali mi 600zł na czyjeś 500+
~Janosik 27-07-2018 11:43
Szanowni Państwo. Emeryt dostaje na papierze emeryturę w kwocie brutto. Każdemu odbierany jest z tego tytułu podatek dochodowy i składka na ZUS - zdrowotna. Tysiące pracowników przetwarza te dane. Za nasze składki "dajemy im pracę" - przerób nikomu niepotrzebny. Wystarczy, że ZuS dokona wypłaty emerytury w formule netto. Globalnie pieniądze zostaną rozdzielone przy uchwalanie budżetu i jego realizacji. Zyski wynikające z "mielenia" (dosłownie) można przenieść na wzrost emerytury. Po drugie . ZUS sam od siebie nie doda złamanego grosza. Wyssa ostatnie soki nawet z nienarodzonego, którego np. zmarły dziadek miał zadłużenie w ZUS. Po trzecie. Obecnie emerytura liczona jest jako iloraz składek zgromadzonych na koncie przez liczbę miesięcy do przeżycia indeksowanych co roku. Na koniec . Składki społeczne - emerytalne nie są waszą własnością. To daanina społeczna. Państwo da tyle na ile go będzie stać. Konstytucyjnie ma obowiązek obecnie wypłacać obecnie ca' 1000 zł. Nie wierzycie? Popatrzcie na Grecję. Jakiś czas temu gensek PiS ogłosił , że może wszystkim po równo. Czyli Kaczyńskiemu i Tuskowi wszystko a innym g....

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Kolejny nabór do policji jeszcze w maju

Dom weselny znika z powierzchni ziemi

Koncert Muzyki Romskiej w Teatrze Zdrojowym

Ochojska przed Zalewską

Dni Wałbrzycha rozpoczęte