MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Czwartek, 9 lipca
im. Sylwii, Weroniki

Centrum Pulmunologiczne wkrótce otwarte

Wiadomości: Wałbrzych
Wtorek, 2 lipca 2013, 15:05
Aktualizacja: Środa, 3 lipca 2013, 9:28
Autor: opr.red.
Fot. użyczone
Dobiega końca budowa Centrum Pulmunologicznego dla Górników w Specjalistycznym Szpitalu im. dr A. Sokołowskiego w Wałbrzychu.

-W sierpniu zakończy się budowa a w grudniu pierwsi pacjenci będą przyjmowania do szpitala. Dzięki dofinansowaniu z budżetu województwa, górnicy jeszcze w tym roku będą mogli korzystać z bardzo nowoczesnego Centrum, gdzie świadczona będzie diagnostyka i leczenie płuc na najwyższym europejski poziomie – informuje Marszałek Jerzy Tutaj – na dzisiejszym posiedzeniu Zarządu Województwa, została podjęta decyzja o kolejnych 2 milionach dofinansowania dla wałbrzyskiego szpitala, w najbliższych tygodniach obiekt będzie wyposażany w specjalistyczny sprzęt diagnostyczny.

Centrum Pulmunologiczne jest odpowiedzią na zapotrzebowanie mieszkańców regionu na skuteczne i nowoczesne leczenie pulmonologiczne, ponieważ zachorowalność na pylicę i inne schorzenia płuc od lat utrzymuje się na wysokim poziomie.

Czytaj również

Duda w Wałbrzychu

Aglomeracja dla medyków

Pieniądze na stadion

Komentarze (6) Dodaj komentarz

~oVo 2-07-2013 15:51
Jak to wkrótce? Przecież Szełemej niedawno je otwierał? To będą tak co miesiąc robić otwarcie? Byleby na każde Jopek nie zapraszali
~do ovo 2-07-2013 19:02
Co niedawno otwierał chyba ci się pomyliło piesku opozycyjny z Aqua Zdrojem. Budynek został skończony szpitala a teraz będą go wyposażać.
~antyM 2-07-2013 22:19
No nareszcie! Pierwsze ofiary azbestu mogą ustawiać się do rejestracji.
~Przybysz! 2-07-2013 22:57
Po pierwsze przydupasku Romanowy - tak własnie niedawno otwierał, poszukaj na tymże portalu! Po drugie- czy w grudniu to wkrótce? Zaczyna mnie mdlić! Zaznaczam, że nie jestem w opozycji ani w żadnej partii!
~trzeźwy 2-07-2013 23:01
Jaka wysoka zachorowalność? Starzy górnicy juz dawno umarli (niekoniecznie na pylicę), a młodzi nie zdążyli zachorować, ponieważ pozamykali kopalnie. Górnictwo nie działa w Wałbrzychu od 20 lat!!! Kto tak długo choruje??? Może wysoce zmutowane i odporne na wszystko jednostki, a takim zaden szpital już nie jest potrzebny. Budynek napewno przyda się ldo leczenia okalnych politykierów, którzy stracili kontakt z rzeczywistością i nie załapia się na kasę w następnej kadencji.
~Brawo 2-07-2013 23:09
brawo panie marszalku.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Czy strażnicy zerwali plakaty wyborcze?

Śmieci im nie ubywa

Nowe zadania Terytorialsów

Z pasją działają lokalnie

Książ zapłaci czynsz