MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

CAZ w PUP

Wiadomości: Wałbrzych
Wtorek, 8 lutego 2011, 19:48
Aktualizacja: Środa, 9 lutego 2011, 7:00
Autor: Sven
Fot. Sławomir Pawlik
Od kilkunastu dni Centrum Aktywizacji Zawodowej w Powiatowym Urzędzie Pracy w Wałbrzychu funkcjonuje w nowym, przestronnym i komfortowym pomieszczeniu.

Za 167 tysięcy złotych do potrzeb Centrum Aktywizacji Zawodowej została przystosowana pokaźna sala, w której do tej pory mieściło się archiwum. Wykonane zostały niezbędne prace budowlane i instalacje, łącznie z klimatyzacją. Ta ostatnia zostanie uruchomiona niebawem, ponieważ w ukończeniu prac przeszkodziła zima.

PUP zatrudnia trzynastu doradców zawodowych. W nowej sali znalazło się miejsce dla dziesięciu, pozostała trójka pracuje po staremu. Dzięki tej inwestycji polepszyły się warunki pracy urzędników, ale także bezrobotni będą mogli zasięgać porady w warunkach spełniających standardy europejskie.

Poza marketami, PUP należy do najliczniej odwiedzanych miejsc w Wałbrzychu. W naszym mieście zarejestrowanych jest 9 tysięcy bezrobotnych i liczba ta rośnie. W styczniu, poszukujący zatrudnienia, mogli liczyć na 280 ofert stałej pracy, głównie w usługach.

Bardzo zadowolona z funkcjonowania Powiatowego Urzędu Pracy w Wałbrzychu jest poseł Izabela Katarzyna Mrzygłocka.
– Jestem tu dzisiaj jako Przewodnicząca Powiatowej Rady Zatrudnienia w Wałbrzychu. Znam warunki pracy i problemy urzędów pracy. Dlatego łatwiej jest mi oceniać ich funkcjonowanie. Wałbrzyska placówka należy do najlepszych na Dolnym Śląsku – oceniła posłanka Platformy Obywatelskiej.

Czytaj również

Po co nam Unia?

Miasto chce poczynić kolejny krok ku budowie basenu odkrytego

Zostań krawcem

Komentarze (7) Dodaj komentarz

~ 8-02-2011 20:07
I znowu Mrzygłocka. Droga pani, żaden myślący wyborca i tak ani na panią, ani na pani kolegów nie zagłosuje. Szkoda pani fatygi i tych gier na pokaz
~Rebel Yell 8-02-2011 20:27
Liczby: 167 tys zl za remont lokalu dla 10 pracownikow, 3 pracownikow nikt nie lubi, zarejestrowanych 9 tys, ofert pracy 280. Ilosc artykulow z Pania dwojga imion i zdjec ex starosty wciaz zbyt wysoka.
~zuzka 8-02-2011 20:37
Nie wiem co to za standardy europejskie. Każdy doradca powinien pracować sam w pokoju doradczym. Bo inaczej nie ma mowy o żadnym doradztwie.
~w-ch 8-02-2011 21:46
Coś niezbyt szczęśliwe minymają panie na focie.Czyżby sumienie albo brak spełnienia?
~Erka 8-02-2011 22:07
a dlaczego nie piszecie że w tym roku nie bedzie kasy na staże dla absolwentów???????
~~ 8-02-2011 22:56
Przecież już o tym pisali.Codziennie mają powtarzac?????
~ 9-02-2011 8:47
no oczywiście, ze nalezy do najczęściej odwiedzanych, bo bezrobotni nie znikną z dnia na dzień .. a jak są odsyłani z kwitkiem, to wracają i tak w kółko

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Boguszowscy strażacy w akcji nawet w czasie świąt

6. Półmaraton Górski Jedlina–Zdrój za nami

Dwie nowe ulice w Wałbrzychu

Według ogólnopolskiego portalu, Wałbrzych zmienił się najbardziej w kraju

Wyburzenia na Topolowej są związane z budową obwodnicy