MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Castle Party w Bolkowie dobiegło końca

Wiadomości: Bolków
Wtorek, 16 lipca 2013, 18:55
Aktualizacja: Czwartek, 18 lipca 2013, 8:22
Autor: red.
Fot. red.
Już po raz dwudziesty zamek w Bolkowie zaprosił wielbicieli muzyki zwanej dark independent, czy inaczej gotyckim rockiem na festiwal pod nazwą Castle Party.

Miłośnicy tego typu dźwięków z całej Polski, a nawet innych krajów europejskich spotkali się w tym miejscu już po raz szesnasty (wcześniejsze edycje miały miejsce na Zamku Grodziec) i uczcili jubileuszową edycję Castle Party. Festiwal rozpoczął się w czwartek, 11 lipca, potrwał do niedzieli i pełen był muzycznych uczt i estetycznych zaskoczeń.

Dziedziniec bolkowskiego zamku, hacjenda, były kościół ewangelicki to niektóre z miejsc, w których rozgrywały się główne wydarzenia w ramach Castle Party, ale mroczną atmosferę fundowaną przez uczestników festiwalu czuć było w całej okolicy.

„Porcelanowa” edycja Castle Party przyniosła wiele muzycznych spotkań, które trwały niejednokrotnie całą noc. Uczestnicy koncertów mogli zasmakować w najbardziej oryginalnych i niezwykłych brzmieniach goth- rock, dark wave, synth-future pop, electro, new romantic, industrial rock oraz wielu innych. Na bolkowskich scenach wystąpiły między innymi takie formacje jak: VNV Nation, Icon of Coil, Lacrimosa, Corvus Corax, KAT & Roman Kostrzewski, Agressiva 69, Soror Dolorosa, Eternal Deformity, Gothzilla, Whispers in the Shadow, The Beauty of Gemina, Noblesse Oblige, Decoded Feedback i inne znane wśród fanów jego gatunku muzycznego zespoły.

Festiwal był nie tylko sposobnością do bliższego zapoznania się z muzyką gotyckiego rocka, ale także okazją do poznania ludzi o podobnych pasjach i gustach. Cztery festiwalowe dni w Bolkowie to również całe mnóstwo charakterystycznych i z pewnością niecodziennych strojów, kostiumów.

Tegoroczna edycja festiwalu Castle Party to po raz kolejny impreza na skalę międzynarodową o bardzo wysokim poziomie, która zaskarbia sobie wielu miłośników i stałych bywalców.

Obszerne fotorelacje:
Castle Party 2013-fotorelacja 1
Castle Party 2013-fotorelacja 2

Czytaj również

Wałbrzych pełen alimenciarzy

Janusz Korwin–Mikke ponownie odwiedził Wałbrzych

Po co nam Unia?

Rusza remont ulicy Garbarskiej

Powstaje Dworzec Wałbrzych Centrum

Policjanci poszukują świadków wypadku z ul. Piłsudskiego w Wałbrzychu

Szef PO z wizytą w Wałbrzychu

PCPR będzie realizować kolejny projekt