MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Sobota, 6 czerwca
im. Danuty, Dominiki

Bystrzycka w planach remontowych

Wiadomości: Wałbrzych
Piątek, 22 lipca 2016, 6:50
Autor: opr. PAW
Fot. Robert Bajek
Jaki jest stan nawierzchni ulicy Bystrzyckiej najlepiej wiedzą osoby tam mieszkające lub przejeżdżające tą trasą do pracy.

W niedługim czasie ta sytuacja ulegnie poprawie, bo Gmina Wałbrzych chce wyremontować blisko 800 metrowy odcinek drogi, który obecnie znajduje się w fatalnym stanie technicznym. Gmina chce zmodernizować drogę, a środki na tę inwestycje mają pochodzić z Narodowego Programu Przebudowy Dróg Lokalnych, czyli popularnych „schetynówek”. Resztę dołoży sama Gmina. W jakiej kwocie zamknie się remont okaże się dopiero po wyłonieniu wykonawcy w drodze przetargu.

Wymiana jezdni to jednak nie koniec zakresu planowanych robót. Wymienione na tym odcinku zostaną również instalacje: elektryczna, wodociągowa, a także sieć kanalizacji sanitarnej i burzowej. Nowy wygląd zyskają chodniki, powstanie ścieżka rowerowa, przy drodze zamontowane zostaną nowe latarnie, a pętla dla komunikacji miejskiej zostanie przebudowana. W tym miejscu staną też nowe wiaty przystankowe i elektryczne tablice informacyjne, które pasażerowie chwalą sobie w innych dzielnicach Wałbrzycha. W planach inwestora jest również przebudowa zamkniętego obecnie odcinka potoku Rusinówka.

Czytaj również

Seans odwołany!

Kwiaty dla bohaterów

Sparingi Górnika

Komentarze (4) Dodaj komentarz

~DR 22-07-2016 8:50
No nareszcie coś się ruszy bo tą drogą przejeżdżam codziennie i jest tam katastrofa... Oby tylko tempo było szybsze niż z ulicą strzegomską:-)
~rś 22-07-2016 16:23
A co z parkingiem pod tytułem ulica Głuszycka?
~ 22-07-2016 17:01
Jak Bystrzycka to kiedy Zagórzańska?
~artur 24-07-2016 21:30
NO nareszcie tylko kiedy to bedzie mam nadzieje ze juz nie długo bo szkoda samochody a mysle ze zagorzanska to troche poczekamy bo to jest bardziej boczna droga niz bystrzycka ale oby tez sie udalo . Powodzenia Drogowcy

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Jak wygląda sytuacja miejskich spółek – Aqua Zdrój dołuje

Egzaminy od 11 maja

Referendum już w niedzielę

Efektywna kamera

Oświadczenie burmistrza