MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Były kandydat na burmistrza Boguszowa–Gorc podsumował wyniki wyborów i kampanię wyborczą

Wiadomości: REGION, Boguszów-Gorce
Czwartek, 8 listopada 2018, 14:50
Autor: red
Fot. użyczone
Sławomir Wójcik wprawdzie nie dostał się do drugiej tury wyborów na stanowisko burmistrza Boguszowa–Gorc, ale przekazał swoje poparcie Jackowi Cichurze. Cichura wygrał w drugiej turze z Sylwią Dąbrowską i przez 5 lat będzie zarządzał Boguszowem–Gorcami. Poniżej prezentujemy, jak Sławomir Wójcik podsumowuje kampanię wyborczą i wyniki wyborów.

"Demokracja to sztuka wyboru

Szanowni Państwo, za kilkanaście dni w Boguszowie-Gorcach zacznie urzędowanie Burmistrz wybrany na pięcioletnią kadencję. Podczas tej kampanii dowiedziałem się bardzo wiele o tym jak podzielone jest społeczeństwo Naszego Miasta. Wielu malkontentów cały czas aktywnie kontestowało jakiekolwiek próby podjęcia rozmowy w oparciu o argumenty. Dlaczego nie potrafimy ze sobą rozmawiać, przy pełnym poszanowaniu drugiej strony? Czy propaganda lejąca się szerokim strumieniem ze wszystkich kanałów telewizyjnych wywołała w nas już takie spustoszenie? Szacunkowo blisko 10 tys osób uprawnionych nie wzięło udziału w II turze wyborów. Moja decyzja o poparciu dla Jacka Cichury, spotkała się zarówno ze zrozumieniem, jak i z dezaprobatą. Demokracja to nie jest gra w karty. Demokracja to sztuka wyboru. Aby realizować program odnowy miasta nie można obrażać się na wynik wyborów.

Wybór większości zdecydował o tym, że nowa reprezentacja w Radzie Miasta i na stanowisku Burmistrza ma obowiązek podźwignięcia Boguszowa-Gorc z marazmu w jakim się znajdujemy. Umowa koalicyjna którą podpisaliśmy jest dowodem na to, że nawet skrajne stanowiska można doprowadzić do wspólnego mianownika, jakim jest dobro Mieszkańców.

Mam nadzieję że jesteście gotowi, aby aktywnie włączyć się proces odnowy Boguszowa-Gorc. Jestem głęboko przekonany, że potrafimy jako społeczeństwo wypowiadać się o potrzebach i sposobach rozwiązywania problemów bez niepotrzebnych „wycieczek personalnych”.
Serdecznie dziękuję Wszystkim którzy wzięli udział w wyborach.

z poważaniem
Sławomir Wójcik".

Twoja reakcja na artykuł?

3
21%
Cieszy
0
0%
Dziwi
2
14%
Nudzi
0
0%
Smuci
2
14%
Złości
7
50%
Przeraża

Czytaj również

Kredyt dla młodych

Zmarł pierwszy burmistrz Szczawna–Zdroju

Doktor Henryk Maciąg „Zasłużonym dla Miasta Wałbrzycha”

Komentarze (10) Dodaj komentarz

~Mieszkaniec 8-11-2018 18:02
Panie "były kandydacie" przecież to pana poplecznicy z ................., którzy nie kryli w internecie oficjalnych związków z pańską osobą, wnieśli do tej kampanii (czyt. czasu oczekiwania na wybory) najwięcej syfu, chamstwa i prostactwa! Powinien pan być ostatnią osobą, która pisze o poszanowaniu drugiej strony! Pokazaliście swoje prawdziwe oblicze! O jakich argumentach pan pisze?! Dla was racja ma być po waszej stronie, albo wcale!!! Wstydu nie masz człowieku!
~ 8-11-2018 18:46
BRAWO panie SŁAWKU
~Edek 8-11-2018 19:02
Poczekamy jaki stołeczek dostaniesz a potem rozliczymy do cna
~Gorcal 8-11-2018 21:09
Czyżby koleżaka Dorota się ujawniła po poraże? Czy może pan radny bezradny prezes?
~Mieszkaniec 8-11-2018 22:11
Do: Gorcal - niby blisko a jednak daleko wam do cywilizacji... Szkoda strzępić ryja na wasze smutne teksty. Masz tego pecha gościu, że "zwykli" obywatele też się interesują swoim miastem i to więcej niż Ci się wydaje. Sprzedawczyki... Powinni was teraz w podziękowaniu zaorać i zalać betonem
~wyborca 9-11-2018 8:25
Zgadzam się z Panem, Panie Wójcik ale tylko w części. Oczywiście, miał Pan prawo podpisać umowę z kim tylko Pan chciał, ale nie dałem Panu prawa ja, jako Pana wyborca który w pierwszej turze głosował właśnie na Pana aby szastał Pan moim głosem na prawo i lewo.
~Dorota 9-11-2018 8:25
Do Gorcal- koleżanka Dorota ujawniła się dopiero teraz, wywołana do odpowiedzi. Nigdy nie chowałam i nie chowam się za pseudonimami czy innymi sztucznymi kontami, także proszę mi niczego nie insynuować. Prawdą jest, że zgadzam się w 100% z "Mieszkańcem" odnośnie stylu i klasy kampanii, prowadzonej przez Pana Wójcika (nie znałam Go z tej strony), ale przez cały czas jej trwania, nie krytykowałam żadnego z kandydatów, nigdy nie pokusiłam się na jakikolwiek obraźliwy czy dokuczliwy komentarz. Każdy wypowiada się i zachowuje jak chce, jak mu podpowiada kultura osobista, zgodnie z kręgosłupem moralnym. Zatem życzę Panom dalszych pomysłów na oczernianie wizerunku osób, mający inne zdanie. A ode mnie proszę się odczepić, kolokwialnie mówiąc...
~ 9-11-2018 8:30
Mieszkaniec tylko się nie pos... ze złości😂 szczekasz jak otępiały kundel😂
~ 9-11-2018 9:29
Boguszów ... niby rynek najwyżej położony w Polsce, a miasto sięgnęło dna.
~Gorcol 10-11-2018 15:44
Sławek oszukałeś nas tylko RAZ !!! I to był twój ostatni raz. Nigdy więcej !!! Nie będziesz szastał głosami wyborców.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Trzy dni pełne atrakcji

Pierwsze prace przy budowie obwodnicy Wałbrzycha są już wykonywane

Wyburzenia na Topolowej są związane z budową obwodnicy

Bez pasjonatów ani rusz...

Po co nam Unia?