MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Była pracownica Urzędu Celnego oskarżona o przywłaszczenie pieniedzy

Wiadomości: Wałbrzych
Środa, 25 listopada 2015, 10:07
Aktualizacja: 10:13
Autor: opr.red.
Fot. użyczone
Prokurator Rejonowy w Wałbrzychu skierował do tamtejszego sądu rejonowego wniosek o wydanie na posiedzeniu wyroku skazującego wobec 52–letniej Jolanty B. byłej pracownicy Urzędu Celnego w Wałbrzychu, oskarżonej o to, że w dniu 15 lipca 2015r. jako funkcjonariusz służby celnej, działając w celu osiągnięcia korzyści majątkowej przekroczyła swoje uprawnienia i przywłaszczyła powierzone jej pieniądze w kwocie 2030 zł.

W toku śledztwa ustalono, że oskarżona w ramach swoich obowiązków służbowych otrzymała od innego funkcjonariusza służby celnej kwotę 2030 zł, pochodzącą z zabezpieczonych przez Urząd automatów do gier hazardowych, celem ich zdeponowania w kasie Urzędu. Oskarżona pieniędzy tych nie przekazała do kasy i przywłaszczyła w ten sposób powierzone jej mienie.

Po ujawnieniu przestępstwa przez pracowników Urzędu Celnego w Wałbrzychu Jolanta B. została zwolniona z pracy. Oskarżona przyznała się do popełnienia zarzuconego jej czynu i zwróciła większą część przywłaszczonych pieniędzy. Złożyła także wniosek o tzw. dobrowolne poddanie się karze.

Wobec powyższego prokurator skierował do Sądu Rejonowego w Wałbrzychu wniosek o wydanie wobec oskarżonej wyroku skazującego i wymierzenie jej kary roku pozbawienia wolności z warunkowym zawieszeniem jej wykonania na okres próby wynoszący rok oraz zobowiązanie do naprawienie szkody w pozostałym zakresie poprzez zapłatę 610 zł na rzecz Urzędu Celnego w Wałbrzychu.

Za przekroczenie uprawnień lub niedopełnienie obowiązków przez funkcjonariusza publicznego popełnione w celu osiągnięcia korzyści majątkowej lub osobistej grozi kara od roku do 10 lat pozbawienia wolności.

źródło: www.swidnica.po.gov.pl

Ogłoszenia

Czytaj również

Disco Wałbrzych

Szczawno "za" opozycją

Wałbrzych za KO

Komentarze (3) Dodaj komentarz

~~~~~~~~~ 25-11-2015 10:56
Jakie to jest przekroczenie uprawnień ??? Moim zdaniem to jest zwykła kradzież i to jeszcze osoby,która powinna stać na straży praworządności.Oczywiście Zenek który okrada altanki i komórki sąsiadów to złodziej i idzie siedzieć na 3 lata......Mundurowi ,którzy kradną itd itp ...przekraczają uprawnienia ;-)
~moze 26-11-2015 11:51
Może to koleżanka Rolanda .......
~???????????? 26-11-2015 20:59
A gdzie byli przełożeni tej Pani. Gdzie był bezpośredni nadzór. Gdzie kontrola. Jak to otrzymała pieniądze od innego pracownika. Co to za śmieszna sprawa. To innych wyrzuca się z pracy praktycznie za nic, a tutaj hulaj dusza. Może jeszcze nagrody za to dostali. A może jej to celowo zrobili. Oj coś tu bardzo śmierdzi. Czy aby sama to robiła? Raczej nie jest to możliwe. Ciekawe ile osób i od jak dawna obławiało się na tych automatach. I Kierownictwo za to nie zostało rozliczone? Nieprawdopodobne. Tylko pogratulować zarządzania.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Zbyli udziały

Mieszkańcy się skarżą

Pola Nadziei

Zrezygnujcie z plastiku!

Walimska Jesień