MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Czwartek, 16 lipca
im. Marii, Mariki

By psi los był lżejszy

Wiadomości: Wałbrzych
Środa, 29 lipca 2009, 17:45
Aktualizacja: Czwartek, 30 lipca 2009, 7:47
Autor: EG
Fot. EG
W wałbrzyskim schronisku dla zwierząt pełną parą – kiedy tylko przestaje na trochę padać deszcz! – trwają remonty. Psy dostaną nowy piękny wybieg, koty zmodernizowaną kociarnię z wybiegami.

Wałbrzyskie schronisko dla zwierząt jest przepełnione. Z jednej strony ludzie często źle traktują zwierzęta, z drugiej – psy i koty rozmnażają się w sposób niekontrolowany i przybywa niechcianych stworzeń. Wyrzucone na ulicę trafiają do schroniska. Tu panuje tłok. W boksach, w których powinny być dwa psy, często przebywa pięć lub nawet sześć.

- Ludzie nagminnie wyrzucają psy. Już nie wiemy, gdzie umieszczać kolejne - mówi pracownica Iwona Baczyńska.

- Żeby było zwierzętom trochę wygodniej, remontujemy i modernizujemy, co można. W remoncie jest kociarnia. Już są zamontowane dwa okienka prowadzące do dwóch wybiegów dla kotów – pokazuje kierownik schroniska Irena Nowak.

Powstaje, podzielony na trzy, duży wybieg na otwartym terenie dla psów. W schronisku przy niemal 200 psach nie ma możliwości wyprowadzania ich na spacer. Poza tym należy pamiętać, że zwierzęta są o siebie zazdrosne i pogryzą takiego, który będzie wyróżniony przez opiekuna. Teraz na dużym trawiastym terenie powstały trzy duże ogrodzone drucianym płotem wybiegi, na których psy będą mogły nabrać rozpędu.

- Na jeden wybieg będziemy mogli wypuścić psy z jednego boksu, które się znają i nie zrobią sobie krzywdy. W tym czasie pracownik będzie mógł swobodnie posprzątać boks, czy zrobić w nim potrzebne naprawy - mówi Irena Nowak.

- Wszędzie wymieniamy furtki do boksów. Dostaliśmy darowiznę 1000 zł od prywatnej osoby i będziemy robić ogrodzenie przy dużym domku i dzielić wybieg przy nim na dwa – pokazuje Irena Nowak. – W przyszłym roku postawimy chyba jeszcze dwa domki – dodaje smutno.

Już powstało nowe ogrodzenie tworzące wybieg przy domku dla psich chorowitków i rekonwalescentów. Też zażywają świeżego powietrza.

Czytaj również

Opróżniony schowek

Utrudnienia na Białym Kamieniu

Skwer "Grubego"

Komentarze (1) Dodaj komentarz

~IKS 31-07-2009 6:44
Ludzie kochaja psy, ale psy nie kochają się nawzajem między soba. Toleruję psy, ale za nimi nie przepadam. Właśnie dlatego, że większość jest bardzo agresywna w stosunku do siebie samych. Najchętniej pozagryzałyby się między sobą. Widać to zwłaszcza gdy ludzie wyprowadzają psy na spacery, a one wtedy spotykają się.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Warsztaty na wakacje

Modernizują Cieszów

Ratusz zabiera głos w sprawie zerwanych plakatów wyborczych

Białe i czarne złoto Wałbrzycha

Przyjedzie Duda