MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Niedziela, 20 września
im. Eustachego, Filipiny

Buzek o problemach Wałbrzycha

Wiadomości: Wałbrzych
Wtorek, 3 marca 2020, 10:18
Aktualizacja: Czwartek, 5 marca 2020, 9:00
Autor: JAZ
Fot. JAZ
Zgodnie ze wcześniejszymi zapowiedziami były premier Jerzy Buzek odwiedził Wałbrzych. Eurodeputowany i członek unijnej Komisji Przemysłu Badań Naukowych i Energii przybliżył samorządowcom, na czym polega Fundusz Sprawiedliwej Transformacji.

- W Unii Europejskiej doskonale zdają sobie sprawę z problemu. Wszyscy wiemy, że takie miejsca, jak region wałbrzyski dawniej żył z węgla. Pożegnanie z nim było bardzo trudne. Sprawiło wiele problemów, z którymi mieszkańcy wciąż się borykają – mówi Jerzy Buzek.

Polska stara się uzyskać z projektu 2 miliardy złotych. Wałbrzych chce być beneficjentem i częścią Funduszu Sprawiedliwej Transformacji.
- Fundusz ma pomóc mieszkańcom dotkniętych regionów, które po likwidacji kopalń, straciły na wartości. Ma pomóc poradzić sobie ze zniszczonymi terenami. To ma być takie świadectwo, które jasno mówi, że w Unii o mieszkańcach z tych regionów myśli się na poważnie – dodaje eurodeputowany Buzek.

Projekty, które mogą być wykorzystane w ramach omawianego Funduszu, szykowane są od około dwóch lat. Prezydent Szełemej od pewnego czasu głośno mówi o wykorzystaniu wody pokopalnianej. Miasto chce również oddać pod inwestycje pokopalniane tereny. Mówi się o wykorzystaniu gazu, który wydobywa się z hałd noworudzkich. Wałbrzych zamierza również poddać rewitalizacji obszary, na których znajdują się obiekty zabytkowe, jak Lisia Sztolnia czy druga część terenu obecnej Starej Kopalni.
- Projektów jest bardzo dużo. Wszystkie są bardzo kosztowne. Bez wsparcia nie będziemy w stanie ich zrealizować. Bardzo na nie czekamy – dodał prezydent Roman Szełemej.

Twoja reakcja na artykuł?

8
32%
Cieszy
2
8%
Hahaha
1
4%
Nudzi
0
0%
Smuci
3
12%
Złości
11
44%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Uciążliwości jeszcze potrwają

Szczepienia i ostrożność

Bez zmian w sondażach

Komentarze (19) Dodaj komentarz

~Szełemej musi odejść. 3-03-2020 10:58
Buzek przywitaj się z taczkami. Najpierw zrównał z ziemią przemysł w Wałbrzychu. Teraz przymila się do wyborców szkodnik jeden. Tereny pokopalniane dali MObrukowi. Wysypisko. Ale trzeba więcej śmieci "utopić" . Tak to działa.
~Drzewko Prawdy 4-03-2020 8:36
do: ~Szełemej musi odejść. (10:58)
NIEMCY PALĄ WĘGLEM I KOPIĄ WĘGIEL! UE to jeden wielki szwindel! Próbują robić z nas głupków!
~księgowy 3-03-2020 11:19
Ten demon rozwalił życie dziesiątkom tysięcy Polaków a teraz ma czelność ,,naprawiać". Władze miasta napluły nam w twarz zaproszeniem tego drania!
~Observer 3-03-2020 11:20
Jeden z największych przekrętów III RP (liga kwiaśniewsko-olszewska), obecnie komiwojażer, przyjechał nagabywać tubylców na długoterminowe kredyty z niemieckich i francuskich banków.
~washington post 3-03-2020 11:58
widzę, że lemingi jak wyżej plują na wszystkich i wymachują maczugą na lewo i na prawo. Osobiście uważam Buzka, TW Karola za wyjątkowego szkodnika, ale lemingi powinny go oszczędzić, zgodnie z instynktownym antypisizmem. Jednak nie, mają tak rozmiękczone mózgowie, że zapomniały, co dobre i co złe. Kompletne wodogłowie.
~HAZAEL 3-03-2020 12:10
Problemem Wałbrzycha jest wszechobecne pisiorstwo. Szkodniki niczym stonka zeżrą co tylko wpadnie im w mordy zdradzieckie. Nawe na kompost się nie nadają. Już wolę uchodźców z Syrii, przynajmniej mają kulturę od nich może się ta pislamska hołota uczyć.
~Szełemej musi odejść 3-03-2020 13:04
do: ~HAZAEL (12:10)
Teraz przesadziłeś z "opiniami".
~HAZAEL 3-03-2020 16:09
do: ~HAZAEL (12:10)
Dalej troluje pod moim nickiem. Boli pisowską pałę.
~Bolo 3-03-2020 12:54
Problemem Wałbrzycha jest KO prezydent i powszechna lemingoza, o czym TW Buzek nie wspomniał.
~Jaros 4-03-2020 9:48
do: ~Bolo (12:54)
Jesteś wyjątkowym tępakiem; A pamiętasz czasy,w których więcej robiło się dla miasta? Pewnie nasłuchałeś się przemówienia Ignacego i zioniesz głupią nienawiścią do wszystkich,którzy nie są Wolakami.
~Psycholog 3-03-2020 13:04
Problem Wałbrzycha, to tkwienie przez mieszkańców w poprzedniej epoce komunizmu, oraz poprzedniej epoce ustroju gospodarczego. Pewne epoki się skończyły, a w Wałbrzychu ludzie tkwią z tym i marzą o powrocie do wszystkiego ! Trudno ludziom przyjąć, że po 89 r w Polsce, Wałbrzychu i Bloku Wschodnim wszystko się skończyło, gdy wszedł wolny rynek !!!
~Psycholog 3-03-2020 13:15
Jeszcze można dorzucić, że Wałbrzych to miasto ludzi robotników, niewykształconych, wychowanych i uczonych po chłopsku. Prości ludzie bez szkół, jedyne co potrafią to operować łopatą i kilofem. Wałbrzych jako jedyne miasto w Polsce, ma przewagę ludzi z wykształceniem podstawowym, najwięcej tutaj mieszka osób renty z powodu jakiś chorób... Jest duża liczba ludzi, po szkole specjalnej ! Natomiast garstka ludzi, ma wyższe wykształcenie ! Więc większość Wałbrzyszan, jest nieprzygotowana do życia i nieprzystosowana do zmian społecznych i gospodarczych. To są największe problemy tego miasta, to trzeba rozwiązać, żeby Ci ludzie się uczyli, żeby Ci ludzie zaczęli myśleć i byli gotowi na zmiany jakie zachodzą w świecie.
~Jarosik 4-03-2020 9:54
do: ~Psycholog (13:15)
Rozumiem,że Twoje wykształcenie skończyło się na Szkole Specjalnej.
~v7 3-03-2020 13:33
Jeżeli jest tablica złodzieja Adamowicza, to ten macher z lat 90 nie dziwi. Reformator który akcje PZU sprzedał Eureko za kasę PZU, na której państwo straciło 5mld. Gdzie kasa Buzek ze wszystkich prywatyzacji, najwięcej prywatyzacji za kadencji tego dziada. Zlikwidował 40 kopalni, biorąc od Banku Światowego 600mln dol, na zamknięcie kopalń, z czołowego państwa eksportu węgla, staliśmy się importerem. Dąbrowa Górnicza miała najgrubsze pokłady węgla w Europie, ściany ponad 20m grubości, i on mówi że węgiel się kończy. Kłamca, który wie że celowo zaniżano ceny węgla, a gdy zniszczono kopalnie, ceny wzrosły 3 krotnie. Teraz w zamian proponuje, kasę z kredytów, żeby jeszcze bardziej zadłużać region, suuuper. Ludzie jeszcze nie widzicie, że oszuści którzy zlikwidowali cały przemysł, chcą jeszcze bardziej nas pogrążyć. Mówią o pomocy haha chyba o stołkach dla swoich, kosztem projektów, które zamiast zysków przynoszą mln strat, a później coraz większe podatki. Samorządowcy liberałowie, żyjecie z krwawicy i nieszczęść tys rodzin, ale wiecznie wam mało, nic mądrego, tylko ogłupianie mieszkańców i okradanie.
~Pamiętamy 3-03-2020 14:11
do: ~v7 (13:33)
Jeżeli to prawda to dziwi jego przyjazd.
~ 3-03-2020 18:23
do: ~v7 (13:33)
Czemu nie krzyczysz, że kopalnie mamy w Polsce a PiS kupuje węgiel do Ruskich ? to jest dopiero rozbój w biały dzień.
~Szelemejowi stop 3-03-2020 18:42
do: ~ (18:23)
Bo to jest tak proste, że ameba by zrozumiała.Ale po przedawkowaniu tvn możesz przestać poprawnie rozumować. Poproś,żeby ktoś Ci to przeczytał i wytłumaczył: komuna a potem PO wyhodowało Panów Górników z przywilejami prawie jak sędziowie.Teraz cały ten bajzel spadł na PIS, od którego lemingi wymagają likwidacji kopalń.Wielmożni Górnicy żądają 13tej i 14 pensji, mimo,że kopalnie trzeba dotować,bo inaczej podpalą tradycyjnie opony.Ruski węgiel jest o połowę tańszy.Jednak nadal elektrownie mają obowiązek palić polskim.Dlatego zapłacisz więcej za prąd.Jak to zrozumiesz, możesz wychlać kolejnego jabola.
~Jarosik 4-03-2020 9:51
do: ~v7 (13:33)
Jeżeli masz ;takie; wiadomości,to dlaczego jeszcze nie byłeś w Prokuraturze?Taki z Ciebie ;Obatel;?
~Czarek 4-03-2020 10:02
do: ~Jarosik (9:51)
Nie był w prokuraturze, bo tam tkwią jeszcze resortowe, czytaj peowskie struktury.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Kilka słów o wsparciu dla Wałbrzycha

Książe w Wałbrzychu

Sprzątali Wałbrzych

Zalewski i Gadowski

Ulica Europejska