MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Piątek, 7 sierpnia
im. Doroty, Kajetana

Budynek przy Limanowskiego 11 zostanie wyburzony?

Wiadomości: Wałbrzych
Wtorek, 6 grudnia 2016, 8:23
Autor: opr. PAW
Fot. Robert Bajek
Prawdopodobnie wiosną przyszłego roku budynek przy ul. Limanowskiego 11 zostanie wyburzony.

W obiekcie mieści się siedziba wałbrzyskiego oddziału Federacji Konsumentów, Związku Nauczycielstwa Polskiego i Międzyzakładowej Organizacji Związkowej NSZZ Solidarność Pracowników Oświaty i Wychowania Ziemi Wałbrzyskiej, a także w niektórych pomieszczeniach prowadzone są prywatne usługi. Obiekt wymaga dużych nakładów finansowych na remont. Na razie w tej kwestii nie zapadły jeszcze ostateczne decyzje, również te dotyczące nowej lokalizacji związków mających obecnie siedziby przy Limanowskiego 11, ale w centrum miasta gmina posiada kilka obiektów, w których takowe związki mogłyby znaleźć miejsce.

To nie jedyne przenosiny, jakie czekają instytucje w nadchodzących miesiącach. Niedawno informowaliśmy o zakupionej przez Gminę Wałbrzych zabytkowej kamienicy "Pod Kotwicą" znajdującej się pod adresem Rynek 23, gdzie w przyszłym roku swoje miejsce znajdzie obsługa systemu Inteligentnego Transportu Drogowego, biuro dyżurnego Straży Miejskiej oraz centrum monitoringu, a także centrum zarządzania kryzysowego.

Swoją siedzibę w przyszłym roku zmieni również MOPS, który zostanie przeniesiony z ulicy Beethovena do obiektu mieszczącego się w centrum miasta przy ul. Kilińskiego. W budynku po byłej prokuraturze trwają obecnie intensywne roboty adaptacyjne, które mają się zakończyć w marcu 2017 roku.

Czytaj również

Sprawiedliwy podział

Nie stójcie w korku

Mają koncepcję

Komentarze (14) Dodaj komentarz

~n9 6-12-2016 9:56
Widac, ze mienie gminne jest zle zarzadzane i niszczeje skoro trzeba w wyniku tych zaniedban wyburzac budynki.
~Ertu 6-12-2016 10:23
Najlepiej -wyburzyć,a potem Biedronkę postawić bo najbliższa dopiero na Moniuszki.
~Jedrek 6-12-2016 12:57
Jakoś Pan ROMAN bardzo lubi burzyć. A budowanie jakoś nie idzie mu w parze z wyburzaniem . Dobrze że czasami jego zapędy powstrzymuje Konserwator Zabytków ,który wreszcie odróżnia zabytek od ruiny , bo i tu ostatnio miała Pani Konserwator pewne przyćmienie umysłu.
~roś 6-12-2016 13:30
Szpetne rudery trzeba wyburzać i tyle.
~Precz z wyburzeniem 6-12-2016 14:28
W ten sposób pozbawia się istotnego kontekstu architektonicznego wałbrzyskich zabytków. Nie chroni się pojedynczych zabytków lecz zespoły urbanistyczne. Co Prezydent zaproponuje w zamian? Puste przestrzenie? Parking? Właśnie takie kamienice obrazują czym był Wałbrzych w przeszłości. Dokumentują przeobrażenie miasta i dlatego są niezbedne w krajobrazie miasta. Panie Prezydencie, dlaczego nie wyburzyć Florianki? Drogi w utrzymaniu budynek, na dodatek przeszkadzający w komunikacji miejskiej. Budynek Limanowskiego 11 z pewnością ma już ok. 200 lat. Obecnie chroni się nawet budowle z PRLu.
~Do krytyków 6-12-2016 16:35
A gdzieście debile byli tyle lat ? że zapuściliście te budynki ? a teraz jak są w złym stanie i trzeba je wyburzyć to się czepiacie.
~zoś 6-12-2016 16:54
To nie budynek byłej Prokuratury tylko Komendy Rejonowej
~ 6-12-2016 17:43
Dopuszcza sie do takiego stanu budynki, a potem wyburza. Gdzie remonty, konserwacja?
idler73 6-12-2016 17:53
O ile dobrze sobie przypominam, w budynku, w latach '50 mieściło się UB. Podobno w piwnicach, które niegdyś służyły za cele, są tego dowody. W związku z powyższym, wyburzenie, akurat tego obiektu, może być mocno kontrowersyjne. Po za tym, to jedna z wielu ruder, szpecąca ścisłe centrum i pięknie odnowiony (wybudowany) pl. Rycerski, choć ja osobiście chciałbym prezydentowi podpowiedzieć, że należałoby jakoś reaktywować życie w centrum. Na razie poza kebabami i pizzerią, jest tam jedna (!) restauracja, niema hotelu, czy przyzwoitego pubu, a po zmroku życie wymiera. Występuje natomiast dość obficie żulerstwo (szczające pod siebie w rynku), oraz efektownie obsrane chodniki. Może by tak bohaterska Straż Miejska zajęła się wreszcie czymś pożytecznym ?
~do lidera 6-12-2016 19:22
To na co czekasz kupuj budynek remontu otwieraj, żule są w każdym mieście ale co ty możesz wiedzieć jak ty z podwórka się nie ruszasz i z miasta.
~inwestor 6-12-2016 20:34
Wladze maja zawsze taka wymowke: Zaniedbali poprzednicy.Zawsze tak jest. Kupcy na ten i inne obiekty by sie znalezli, ale gmina wystawia ceny takie jakby to bylo centrum Warszawy zgodnie z filozofia psa ogrodnika: Niech zniszczeje a tanio nie sprzedam. Niestety, to fakt - srodmiescie wymarlo.
~kajuś 6-12-2016 21:11
Rewitalizacja po wałbrzysku, czyli ... wyburzanie.
~WRO 7-12-2016 9:06
ZUS WYBURZCIE PO MA PARĘ LAT I POSTAWCIE NOWY
~Wałbrzyszanin 7-12-2016 15:50
Oczekujemy stanowczego sprzeciwu Pani Konserwator Zabytków w sprawie wyburzenia. Z góry popieramy Jej decyzję o zachowaniu i rewitalizacji budynku przy ul. Limanowskiego 11. Pani Mario, niech się Pani nie da zastraszyć! Jesteśmy sercem z Panią :-*

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Palmiarnia po nowemu

Pieniądze dla uczelni

Wytyczyli kolejny odcinek

Wałbrzych spadł w rankingu

Wakacje z MCK