MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Budowa parkingu na Starym Zdroju coraz bliżej

Wiadomości: Wałbrzych
Czwartek, 29 marca 2018, 12:20
Aktualizacja: 12:28
Autor: red
Fot. red
Podczas dzisiejszej sesji Rady Miejskiej Wałbrzycha przyjęto uchwałę wprowadzającą poprawkę do budżetu na 2018 rok. W dokumencie tym znalazł się zapis wprowadzający zadanie inwestycyjne pod nazwą „Budowa parkingu wraz z drogą manewrową przy ulicy Armii Krajowej w Wałbrzychu" z kwotą 520 tys. zł.

Kwota ta przeznaczona jest nie tylko na budowę parkingu, ale również na remont muru oporowego wspierającego plac i budowę boksu śmietnikowego.

W zeszłym roku wyburzono komórki za budynkiem Armii Krajowej 44, dzięki czemu ten obszar dzielnicy nabierze nowego znaczenia. Na parkingu powstanie 28 miejsc parkingowych i 2 miejsca do osób niepełnosprawnych.
- Serdecznie dziękuję Prezydentowi Romanowi Szełemejowi za zrozumienie i pomoc. Dyrekcji i pracownikom Zarządu Dróg Komunikacji i Utrzymania Miasta, Skarbnik Ewie Kłusek oraz koleżankom i kolegom z rady za zaangażowanie i wsparcie - mówi radny Anatol Szpur.

Warto nadmienić, że miejsce dla osoby niepełnosprawnej rozwiąże problem z parkowaniem dla jednej z rodzin mieszkających w sąsiedztwie, z kolei budowa boksów uporządkuje sprawę niewygodnego usytuowania pojemników na śmieci.
- Budowa ta posłuży nie tylko kierowcom, ale także mieszkańcom. Kilkanaście miesięcy „chodzenia" za sprawą w końcu zaczyna mieć swoje rezultaty. Życzmy sobie, aby budowa parkingu przebiegła szybko i sprawnie - dodaje radny Szpur.

Czytaj również

Noc Muzeów 2019

Rozpoczęła się już rekrutacja rodzin goszczących i wolontariuszy w projekcie Brave Kids

Dom weselny znika z powierzchni ziemi

Komentarze (5) Dodaj komentarz

~ 29-03-2018 13:08
Gdzie jest wątek o rondzie?
~oko 29-03-2018 18:50
Szkoda że nareszcie,a swoją drogą to parking miał powstać w trakcie remontu drogi lat temu bodajże 3.Ciekawe,czy firma która miała to zrobić poniesie jakieś koszta za opóźnienia.
~OLOK 29-03-2018 19:19
Jeszcze przejście dla pieszych bardzo by się przydało.
~Marta 30-03-2018 3:41
Boksy na śmietniki to jes to , szczegulnie w mieście zobaczcie jaki syf na ul. Zajączka 4a-5 na podwurku śmietniki poprzewracane niechludne
~Siwa 7-04-2018 17:12
A co z parkingiem przy nr 70 na Armii Krajowej który miał powstać z funduszu partycypacyjnego wycięto drzewa a parkingu jak nie było tak nie ma

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Wałbrzych pełen alimenciarzy

Żywa lekcja przyrody

Ochojska przed Zalewską

Powstaje Dworzec Wałbrzych Centrum

Dzień Strażaka w gminie Mieroszów