MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Budowa Centrum Kulturalno–Bibliotecznego w Czarnym Borze

Wiadomości: REGION, Czarny Bór
Wtorek, 25 marca 2014, 6:30
Aktualizacja: Czwartek, 5 lutego 2015, 7:44
Autor: opr.red.
Fot. użyczone
Trwa budowa Gminnej Biblioteki Publicznej w Czarnym Borze, czyli centrum kulturalno–edukacyjno – społecznego dla lokalnej społeczności. Gmina na realizację inwestycji pozyskała 3 miliony zł z programu „Biblioteka+ Infrastruktura Bibliotek" Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz środki z Urzędu Marszałkowskiego Województwa Dolnośląskiego.

Jerzy Tutaj, członek zarządu województwa odwiedził plac budowy biblioteki. W budynku mieścić się będzie m.in.: sala biblioteki, sale warsztatowe, sala wielofunkcyjna przeznaczona do organizacji imprez (150 miejsc dla publiczności), pomieszczenia biurowe.

-Cieszę się, że władze gminy dostrzegają potencjał lokalnej społeczności oraz ich potrzeby. Biblioteka zawsze jest miejscem spotkań z książką, czyli pięknem w niej zawartym, a ta dodatkowo wypełni się wielopokoleniowymi spotkaniami. Z wielką determinacją, jako samorząd województwa, wspieramy projekty aktywizujące lokalną społeczność – podkreślił dr Jerzy Tutaj, członek zarządu województwa.

Wizyta była również okazją do uroczystego otwarcia przez Jerzego Tutaja olimpiady sportowej „Zdrowo Żyjemy - Świat Podbijemy", w której udział wzięli uczniowie szkoły podstawowej GZSz-P.

Wartość umowy z wykonawcą robót budowlanych wynosi prawie 3 mln zł. Termin zakończenia robót planowany jest na koniec czerwca 2014 r. Gmina na realizację inwestycji pozyskała środki z Programu Wieloletniego Kultura+ Priorytet „Biblioteka+ Infrastruktura Bibliotek" ze środków finansowych Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w wysokości 1.875.000,00 zł (w tym 500.000,00 zł w 2013 r.) oraz z Urzędu Marszałkowskiego Województwa Dolnośląskiego w kwocie 350.000,00 na rok 2013.

Obiekt ten będzie stanowił centrum aktywności lokalnej, jego budowa jest odpowiedzią na potrzeby mieszkańców gminy Czarny Bór, którzy od lat wykazują się ogromną aktywnością społeczną. To właśnie u nas jest najwięcej organizacji pozarządowych w przeliczeniu na mieszkańca na terenie całego powiatu wałbrzyskiego. Takie centrum będzie uhonorowaniem działalności naszych mieszkańców - podkreśla Wójt Gminy, Adam Górecki.

Czytaj również

Po co nam Unia?

Wałbrzych pełen alimenciarzy

Przed nami kolejny Festiwal Reżyserii Filmowej

Komentarze (4) Dodaj komentarz

~Gość 25-03-2014 9:43
Wypisz, wymaluj, przypominają się czasy I sekretarzy PZPR. Przykro patrzeć Panie Tutaj.
~wal 25-03-2014 17:22
propaganda sukcesu, brawo, brawo ...baraki przykryje się białym obrusem, a dzieciom w gimnazjum zrobi się sztuczne oświetlenie...bo w tym tunelu to tylko ciemność i ciasność
~andrusek 25-03-2014 20:29
Jak wójtowi pójdzie z tą bibloteką jak ze stadionem w Cz. Borze ... to otwarcia może dokonać nowy , następny wójt :)
~ 22-04-2014 17:31
Podziękujcie poprzednim władzom ,że wszystko co się dało sprzedali, to gdzie mamy budować nowe obiekty ? Dawniej baraki nie przeszkadzały od tamtego Wójta nie wymagało się żeby je usunął .Widać , że zaczyna się walka o władzę .

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Czekają nas utrudnienia w ruchu

Kolejny sukces gry o Wałbrzychu

Według ogólnopolskiego portalu, Wałbrzych zmienił się najbardziej w kraju

Jak funkcjonuje wałbrzyska służba zdrowia?

Oferta pracy czeka na kierowcę