MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Brzechwomania na mecie

Wiadomości: Wałbrzych
Czwartek, 18 lutego 2016, 6:45
Aktualizacja: Niedziela, 21 lutego 2016, 9:54
Autor: organizatorzy/opr.red.
Fot. organizatorzy
Dobiegły końca ferie w Bibliotece pod Atlantami, które w tym roku przebiegały pod hasłem „Brzechwomania”. Dzieci mogły wziąć udział warsztatach plastycznych, zajęciach multimedialnych i zabawach literackich, a wszystko to inspirowane twórczością Jana Brzechwy.

Drugi tydzień ferii w Oddziale Dziecięco-Młodzieżowym (Śródmieście) przebiegał bardzo pożytecznie i twórczo. Z okazji Dnia Bezpiecznego Internetu dzieci uczestniczyły w zajęciach multimedialnych, na których nauczyły się, jak uniknąć zagrożeń w sieci, a w ramach akcji „Wyrzucone.pl” zbierały dary dla schroniska dla zwierząt i podczas spotkania z jego pracownicą, Grażyną Borowską,  dowiedziały się „Jak rozmawiać trzeba z psem”. Na kolejnych zajęciach inspirowanych „Akademią Pana Kleksa” dzieci spotkały się na dnie oceanu z Meluzyną i stworzyły baśniowe akwarium, a także wybrały się do „Szpitala chorych sprzętów”, czyli do bibliotecznej introligatorni, by zobaczyć jak leczy się książki.

W Multimedialnej Filii Bibliotecznej na Podzamczu Brzechwomaniacy stworzyli swoja wymarzoną szkołę na wzór Akademii Pana Kleksa, dowiedzieli się skąd się wzięły małpy w internecie, tańczyli i oglądali filmy animowane na wielkim, prawie kinowym ekranie.

W Filii nr 5 (Sobięcin) było dużo czytania, dobrej zabawy i uśmiechów. Specjalność tej biblioteki, to ciekawe warsztaty plastyczne - każdy wykonał słonia i kaczkę-dziwaczkę z wierszy Brzechwy, a także makietę zoo. Nie zapomnieliśmy również o Walentynkach – dzieci przygotowały piękne laurki.

W Filii nr 13 (Glinik Nowy) zaproponowano dzieciom zabawę w tworzenie książki obrazkowej na podstawie tekstów Jana Brzechwy. Uczestnicy zajęć słuchali utworów poety czytanych przez Mariana Kociniaka i Piotra Fronczewskiego, a następnie inscenizowali wybrane scenki. Powstał także wizerunek Pchły Szachrajki zrobiony z suszonych owoców, które w trakcie pracy bardzo chętnie były zjadane.
 
W tym roku podczas ferii nie było okazji do korzystania z uroków zimy, ale na szczęście można było kreatywnie spędzić czas w bibliotekach, które (jak co roku) zaprosiły dzieci z wałbrzyskich dzielnic na bezpłatne zajęcia. Czas wracać do szkoły, ale już za 4 miesiące wakacje, które również będzie można spędzić w bibliotece!

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Po co nam Unia?

W Czarnym Borze najmłodsi będą eksperymentować z nauką

Bili go butelką i metalową rurką

Rekord Guinnessa pobity. „Piętnastka” promuje naukę i nowe technologie

Przedwiośnie wspiera Wiosnę Roberta Biedronia

Za nami 13. już odsłona Regionalnego Konkursu Plastyczno–Literackiego „Moja Mama"

Robert Wróbel nadal dyrektorem II LO

Kowalowa pamiętała o rocznicy Konstytucji 3 Maja