MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Brytyjczycy spenetrują hałdę Wiesław

Wiadomości: Wałbrzych
Piątek, 7 października 2011, 11:10
Aktualizacja: 11:16
Autor: Sven
Fot. użyczone
Starostwo powiatowe w Wałbrzychu wydzierżawiło hałdę Wiesław. Na razie na miesiąc, ale z możliwością przedłużenia umowy.

We wtorek, 4 października, Starostwo Powiatowe w Wałbrzychu podpisało umowę z brytyjska firmą, której nazwa objęta jest tajemnicą, miesięczną umowę dzierżawy 5 tysięcy metrów kwadratowych hałdy Wiesław.

Wyspiarze będą do 4 listopada prowadzić odwierty, których celem jest zbadanie, z jakich minerałów składa się usypywana przez pokolenia górników hałda. Umowa gwarantuje, że po zakończeniu prac, hałdzie zostanie przywrócony wcześniejszy wygląd.

Starostwo występuje w tym wypadku jako reprezentant skarbu państwa, do którego hałda należy. Państwo otrzyma też większość z 7,5 tysiąca złotych netto, które zapłacą kontrahenci. W kasie starostwa zostanie raptem 1/4, czyli 1875 złotych. Wydaje się jednak, że największą korzyścią będzie raport geologiczny, który firma przekaże bezpłatnie.

Pawła Isańskiego, prezesa WSM Chełmiec oficjalnie nikt nie poinformował, że na hałdzie, na której klub przeprowadza treningi, będą obowiązywały jakiekolwiek ograniczenia: - W środy i piątki mamy treningi. W środę, 5 października, normalnie trenowaliśmy, dzisiaj także mamy trening, więc zobaczymy jak to będzie wyglądać. Skoro jednak nie mamy żadnej informacji, to rozumiem, że żadnych ograniczeń nie ma. Nie wiemy jakie są dalsze zamiary właściciela hałdy, ale skoro robi się odwierty, to może się okazać, że z czasem „Wiesław” zacznie znikać z powierzchni Ziemi. Szkoda by było, gdyby z powodu zamknięcia hałdy do lasu wrócili wszyscy motocykliści i quadowcy, których w ostatnich dwóch latach przyciągnęliśmy do siebie, dając gotowe i ciekawe trasy – kończy Paweł Isański.

Czytaj również

Aktywni złodzieje

Wałbrzych za KO

Koalicja zmobilizowana

Komentarze (10) Dodaj komentarz

~klondajk walbrzych 7-10-2011 15:47
Brawo, brawo, transakcja stulecia, hałdę wydzierżawili za 7,5 tys. zl.! A ten raport to raczej będzie miał wątpliwą wartość, bo odwierty robi firma komercyjna nie po to, żeby chwalić się, co tam ewentualnie znajdą...
~kaska 7-10-2011 16:28
jakby stała niewydzierżawiona, to nic by kasy nie było
~pieszy 7-10-2011 18:14
jakby Wałbrzych był turystyczny a nie mobrukowy to hałda na sporcie zarabiała by ciężkie pieniądze
~Kibuc 7-10-2011 19:47
No jasne, brytyjska firma: "Mo-bruk" Ltd, the british branch of "Mo-bruk" S.A.
~jam 7-10-2011 22:38
Pamiętacie takiego gościa? Gawroński się nazywał? Swego czasu vice Prezydentem Wałbrzycha był. Na genialny pomysł wydzieżawienia Książa wpadł. Też brytyjczykom. Co z tego wyniknęło? Teraz dzierżawa Hałdy. Gdzie europejskie klubu crossowe chciały płacić za możliwość trenowania. Ale w naszym mieście najlepiej wychodzą transakcje te jednorazowe i zwłaszcza takie, które raczej kasy nie dają. Przykład ostatni: za 300 złotych kilka hektarów pod cmentarz na Poniatowie. Ile kwater będzie po ok. 600 zł za szt? I to kasa nie dla miasta.
~KLeo! 7-10-2011 22:59
A czy prawo zezwala, aby utajniać nazwę firmy w przypadku dzierżawy majątku skarbu państwa
wolfen 8-10-2011 2:33
To jakis zart?Wyspiarze maja gleboko w d...jakies haldy chocby cale skladaly sie z wegla.Dopiero co odkryli swoje zloza gazu lupkowego.To chyba jakas szkolna wycieczka,a ktos sie za bardzo podniecil.
~Ciekawski. 8-10-2011 9:29
"usypywana przez pokolenia górników hałda" -??? Dwadziescia kilka lat to ile pokoleń ?Hałde zaczeto sypac około 1971r. o ile dobrze pamiętam. A co jest na niej? -wiadomo,kamień trochę wegla i drewna.A może ktoś tam ukrył Bursztynową Komnatę ?????
~załamany 8-10-2011 15:56
wszystko rozwalą w tym mieście a potem zabiorą dupę w troki i w długą, kto ich będzie tam pilnował co robią?
~walbrzych 9-10-2011 19:42
hm...widać, że Warszawa łata dziury w budżecie wszelkim kosztem. Co ich obchodzi Wałbrzych i jego mieszkańcy. PSL położyło łapę na strefie ekonomicznej a teraz SLD kładzie łapę na hałdzie naszym kosztem. Przykre to, ale prawdziwe. Inna sprawa, że wychodzi z tego kolejna afera, i chyba Wałbrzych znowu zawita w mediach jako miasto w którym króluje bezprawie, partyjne układy i wyzysk kosztem mieszkańców

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Bluszcz na Ratuszu

Uzasadniona przerwa

Wyraźnie na PiS

Wizyta wojskowych

Każde miejsce jest dobre do tego, by stworzyć wyjątkową wystawę. Potrzeba tylko odpowiedniej oprawy