MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Broniewskiego do remontu

Wiadomości: Wałbrzych
Sobota, 24 marca 2012, 7:52
Aktualizacja: 7:53
Autor: PAW
Fot. PAW
Dziś zamknięty zostanie odcinek jezdni przy ulicy Broniewskiego na Piaskowej Górze. Powodem – remont nawierzchni.

Świdnickie Przedsiębiorstwo Budowy Dróg i Mostów jest wykonawcą przebudowy ulicy Broniewskiego od zatoki autobusowej zlokalizowanej na wysokości posesji nr 35-43 do skrzyżowania na długości 420 metrów łącznie.

Remont zakłada przebudowę układu drogowego na odcinku 420 metrów, przebudowę skrzyżowania ul. Broniewskiego z ul. Wyszyńskiego i ul. Sokołowskiego, wykonanie nowej nawierzchni ulicy i chodników, przygotowanie miejsc parkingowych wzdłuż ulicy, budowę zatoki autobusowej w rejonie skrzyżowania z ul. Wyszyńskiego, wykonanie nowego oznakowania, przebudowę kanalizacji deszczowej, budowę nowego oświetlenia ulicznego (16 punktów oświetleniowych) oraz odtworzenie zieleni w pasie drogowym.

Z powodu remontu, odcinek przy ul. Broniewskiego zostanie całkowicie wyłączony z ruchu. Dlatego też od skrzyżowania z ul. Mieszka I do skrzyżowania z ul. Tysiąclecia wprowadzony będzie ruch dwukierunkowy.

Roboty mają być prowadzone w szybkim tempie i zgodnie z planem mają zakończyć się do połowy lipca. Wartość robót wynosi około 2 miliony 410 tys. zł.

Czytaj również

Szef PO z wizytą w Wałbrzychu

Według ogólnopolskiego portalu, Wałbrzych zmienił się najbardziej w kraju

Udany Piknik Krynoliny

Komentarze (5) Dodaj komentarz

~Pieszy 24-03-2012 11:14
Kiedy ruszy dawno zapowiadany remont ulicy Swidnickiej? stan tej ulicy to hanba dla wladz miasta.
~Jajacek 24-03-2012 13:20
Zamiast się pytać na forum idioto zasięgnij informacji u źródeł. GDDKiA zrobi remont po remoncie burzówki. Remont burzówki zacznie się na dniach.
~wódź 24-03-2012 20:38
ul. Świdnicka to droga wojewódzka, więc zarządcą jest Dolnośląska Służba Dróg i Kolei we Wrocławiu, a nie GDDKiA (Drogi Krajowe)..
~szef 24-03-2012 23:37
romcio zrobi remont tak samo jak remont 11 listopada dziura na dziurze i jeszcze te studzienki hahaha populizm nie zna granic
~Jaca 25-03-2012 8:17
Ma być remont Makuszyńskiego w tym roku :O Ola Boga jeżdżę tamtędy codziennie do pracy i codziennie boję się coraz bardziej nie tylko o swój samochód ale i o życie. Ten kawałek "czegoś" nie można nazwać jezdnią, więcej łat i dziur niż asfaltu, kawałki asfaltu wystające na jezdnię na wysokość 20-30 cm, o wielkich dziurach nie wspominając. Świdnicka i Gagarina przy tym to pikuś.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Jarmark Średniowieczny na zamku Grodno

Poseł Murdzek z wizytą w Boguszowie–Gorcach

Wielkie sprzątanie Wałbrzycha

"Bransoletki życia" dla seniorów

Rusza remont ulicy Garbarskiej