MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Brązowy Krzyż Zasługi dla burmistrza Świebodzic

Wiadomości: Wrocław
Piątek, 29 maja 2015, 6:20
Aktualizacja: 6:56
Autor: opr.red.
Fot. www.swiebodzice.pl
25 lat temu, 27 maja 1990 roku, odbyły się w Polsce pierwsze wolne wybory do samorządów, które dały początek zmianom i prawdziwej lokalnej demokracji. W związku z obchodami Dnia Samorządu Terytorialnego, w Dolnośląskim Urzędzie Wojewódzkim we Wrocławiu odbyła się ceremonia wręczenia wysokich odznaczeń państwowych dolnośląskim samorządowcom, byłym i obecnym szefom jednostek samorządu terytorialnego, prezydentom, burmistrzom, wójtom, starostom, radnym i sołtysom. Wśród odznaczonych był Burmistrz Świebodzic Bogdan Kożuchowicz.

W imieniu Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Bronisława Komorowskiego aktu dekoracji dokonał Wojewoda Dolnośląski Tomasz Smolarz, który gratulując wyróżnionym powiedział m.in., że „dzisiaj nikt nie potrafi sobie wyobrazić wolnej i niepodległej Ojczyzny bez wspólnot samorządowych. Rok 1990 stał się początkiem drogi do zrozumienia idei samorządności, docenienia jej wagi. Powstanie samorządu terytorialnego było wyzwaniem dla społeczeństwa, które musiało odnaleźć się w nowej rzeczywistości, stać się odpowiedzialnym za sprawy mu najbliższe, a dzięki pracy sprawnych samorządowców, poświęceniu oraz odważnej wizji nasze małe Ojczyzny stają się miejscami przyjaznymi i nowoczesnymi. Dziękuję Państwu za trud i ogrom pracy na rzecz społeczności lokalnej”.

Wojewoda wręczył Krzyże Kawalerskie Orderu Odrodzenia Polski oraz Złote, Srebrne i Brązowe Krzyże Zasług. Taki właśnie krzyż otrzymał burmistrz Bogdan Kożuchowicz.

Czytaj również

Spotkanie dla przedsiębiorców w MOPS

Wałbrzyski WOK zaprasza na zajęcia

PiS stracił przodownictwo w sondażu

Komentarze (1) Dodaj komentarz

~mm 29-05-2015 13:31
JUŻ SIĘ NA KONIEC FIRMY - po - ODZNACZAMY HE HE NO TO SZYBKO BO MACIE TYLKO CZAS DO PAŹDZIERNIKA I NIE BĘDZIE MEDALI OD BRONKA I NA PEWNO NIE BĘDZIE WAS W ŚWIEBODZICACH I OKOLICY DAJ BOŻE.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Wiosna popiera nauczycieli

Możesz zagłosować na swojego proboszcza

Komisarz Krzysztof Lewandowski powołany na stanowisko Komendanta Miejskiego Policji w Wałbrzychu

Mieszkańcy Szczawna–Zdroju będą mogli pozbyć się niepotrzebnych sprzętów

Odebrali 5–miesięczną suczkę właścicelowi, który się nad nią znęcał