Czytających: 4512

Pszczyna: Brąz Michała

Czwartek, 17 kwietnia 2014, 11:53
W dniach 11–13 kwietnia odbyły się Mistrzostwa Polski Juniorów i Młodzieżowców w badmintonie.

W mistrzostwach, które odbyły się w Pszczynie, udział wzięło ponad 140 badmintonistów. W tym gronie doskonale spisał się nasz wałbrzyski badmintonista Michał Szymczak. Wraz z kolegą z Milicza Wojciechem Cerazym zdobyli brązowy medal w kategorii młodzieżowca (do 23 lat). O wejście do finału przegrali z parą z Białegostoku, z najbardziej uznanego i najlepszego w obecnej chwili klubu w Polsce - Hubal Białystok w setach 2:1.

W singla po bardzo dobrym początku, wygraniu dwóch szybkich meczów z zawodnikami z Głubczyc i Warszawy, dopiero w meczu o wejście do półfinału Michał musiał uznać wyższość zawodnika z Zamościa, obecnie numeru jeden w rankingu młodzieżowców w rankingu PZBad. W bardzo zaciętym trzysetowym meczu trwającym 50 minut lepszy okazał się faworyt. Ostatecznie Michał zajął bardzo dobre, piąte miejsce w Polsce, ale wynik ten nie do końca go satysfakcjonuje. Celem na ten rok dla Michała Szymczaka było zdobycie medalu na Mistrzostwach Polski i cel ten został osiągnięty.