Głuszyca: Brąz dla mieszkanki powiatu na Mistrzostwach Świata

Poniedziałek, 28 maja 2012, 15:18
Aktualizacja: 15:19
Autor: red
Głuszyczanka Oktawia Partyka zdobyła na Mistrzostwach Świata w Pilźnie brązowy medal w wyciskaniu sztangi leżąc.

O miejsce na podium walczyło 217 mężczyzn oraz 72 kobiety z 25 krajów. Reprezentująca nasz kraj Oktawia Partyka zajęła III miejsce za Rosjanką Marią Petruniną i Węgierką Lilią Kiss. Drużynowo Polki zajęły II drugie miejsce w kategorii wiekowej do lat18. Trenerem Oktawii jest Jacek Kędzierski, na co dzień pracujący w głuszyckim gimnazjum.

Wyjazd Oktawii na Mistrzostwa Świata był możliwy dzięki życzliwości i wsparciu finansowemu osób prywatnych oraz różnych organizacji i instytucji, w tym Starostwa Powiatowego w Wałbrzychu.
- Najlepsza promocja naszego powiatu i Ziemi Wałbrzyskiej to sukcesy mieszkańców. Ogromnie się cieszę, że Oktawii udało się zdobyć brąz, że taki młody sportowy talent wywodzi się z naszego powiatu - komentuje starosta Robert Ławski.