MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Poniedziałek, 6 lipca
im. Dominiki, Łucji

"Bransoletki życia" dla seniorów

Wiadomości: Jedlina-Zdrój
Poniedziałek, 20 maja 2019, 13:14
Aktualizacja: 13:17
Autor: red.
Fot. red.
W Pawilonie Zdrojowym przy Placu Zdrojowym w Jedlinie–Zdroju odbyło się dzisiaj spotkanie, podczas którego szesnastu Seniorów z Jedliny–Zdroju otrzymało "bransoletki życia".

"Bransoletka życia" to niewielkie, elektroniczne urządzenie przypominające zegarek. Jest wyposażona w czujnik tętna, moduł GPS i przycisk SOS, dzięki czemu możliwe jest wezwanie pomocy w sytuacji zagrożenia życia za pomocą jednego przycisku. Urządzenie umożliwia też zdalne monitorowanie stanu zdrowia i w razie potrzeby szybkie działanie, nawet bez reakcji ze strony użytkownika.

Dane z bransoletki przesyłane są do Centrum Zdalnej Opieki Medycznej iMed24, gdzie całodobowo specjaliści monitorują te dane i w każdej chwili mogą odpowiednio zareagować - na przykład wezwać pogotowie. Zgodnie z założeniami programu bransoletki trafiły do osób powyżej 65 roku życia, samotnych, które mieszkają same lub nie mają rodziny w bliskim otoczeniu.

Wyposażenie Seniorów w "bransoletki życia" i zapewnienie im całodobowej teleopieki to efekt umowy podpisanej z firmą Comarch Healthcare. Warto zaznaczyć, że ten zapewniający Seniorom zdalną opiekę i poczucie bezpieczeństwa program został wdrożony również w Głuszycy i jest to pierwszy tego typu program nie tylko na terenie Aglomeracji Wałbrzyskiej, ale również na terenie Dolnego Śląska.

Twoja reakcja na artykuł?

8
73%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
3
27%
Przeraża

Czytaj również

Jak Dolny Śląsk walczy z koronawirusem?

Zderzenie na Piaskowej

Przychodnia "Krzysztof" przyjmuje zapisy

Komentarze (7) Dodaj komentarz

~Obserwator_Rzeczywistości 20-05-2019 13:33
Napiszcie jeszcze ile złotych miesięczne musi taki senior płacić? (po daremowym roku użytkowania). Jak dla kogoś, kto ma mini emeryturę ponad sto złotych w skali miesiąca to duży wydatek (zgodnie z informacją ze strony iMed24 - koszt na miesiąc to 99,00 zł netto). Jak zwykle Panie Orpel - od d***y strony coś Pan załatwia :/
~Grażyna 20-05-2019 14:11
Jest to zwykle inwiligacja . Seniorzy pod pozorem bransoletki dają prawo do danych osobowych o sobie i stanie zdrowia.
~emerytka do tzw obserwatora 20-05-2019 14:41
obserwujesz chyba nierzeczywistość; od paru godzin mam tą bransoletkę i umowę; na 12 miesięcy, zero opłat i bez zobowiązań , dla mnie i mojej rodziny to rewelacja a komentarze niegodziwe.
~ 20-05-2019 15:43
do: ~emerytka do tzw obserwatora (14:41)
a po roku ile?dowiedzialas sie kobieto?nie ma nic za darmo ,jeszcze tego nie rozumiecie
~Obserwator_Rzeczywistości 20-05-2019 17:35
do: ~emerytka do tzw obserwatora (14:41)
Niech Pani czyta posty ze zrozumieniem, w pierwszym nawiasie napisałem wyraźnie, że po "DARMOWYM ROKU UŻYTKOWANIA"). Zapraszam do zapoznania się ze szczegółami na stronie internetowej. Po roku będzie Pani płacić 99,00 PLN + VAT. Najpierw czytam - później rozumiemy, na koniec dyskutujemy proszę Pani.
~kropka 20-05-2019 17:16
a po roku trzeba bransoletkę oddać i jak komuś się spodoba usługa może zakupić samodzielnie od firmy Comarch i kontynuować indywidualnie. To program pilotazowy gminny na 12 miesiecy, wiec tylko się cieszyć, że ktoś daje mieszkańcom szansę na poznanie tej usługi nieodpłatnie przez rok. Ludzie co z wami we wszystkim doszukujecie się złego. Tak naprawdę to każdy z nas winien zajmować się swoimi bliskimi starszymi, tu dodatkowow wspiera nas gmina usługą na 12 mcy i zachęca przykładami do innowacyjnych form zabezpieczeń dodatkowych starsze osoby.
~t.runo 21-05-2019 15:16
Zawsze może złożyć się rodzina. No chyba że ktoś jej nie ma. Ja z bratem coś takiego mamie zafundujemy

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Miasto broni strażników

Schronisko w wakacje

Granica otwarta

Koronawirus wciąż obecny

Rozwaga nad wodą