MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Niedziela, 31 maja
im. Anieli, Petroneli

Bombowe urodziny

Wiadomości: Wałbrzych
Czwartek, 9 grudnia 2010, 12:30
Aktualizacja: 12:32
Autor: red
Policjanci Wydziału Kryminalnego Komendy Miejskiej Policji w Wałbrzychu zatrzymali 33–letniego mieszkańca Wałbrzycha podejrzanego o fałszywe zawiadomienie o podłożonym ładunku wybuchowym. Mężczyzna chciał wysadzić w powietrze autobusy jednej z firm transportowych.

Przedstawiciele firmy transportowej, dowożącej pracowników do Biskupic Podgórnych, zostali powiadomieni przez nieznanego mężczyznę, że „wysadzi w powietrze autobusy tej firmy”. O zdarzeniu poinformowano oficera dyżurnego KMP w Wałbrzychu.

Policjanci natychmiast podjęli czynności sprawdzające. Okazało się, że na terenie Wałbrzycha znajduje się 17 pojazdów tej firmy, pozostałe 3 były w Dzierżoniowie, a 11 na terenie firmy w Biskupicach Podgórnych. Do akcji wkroczyły Grupy Rozpoznania Minersko – Pirotechnicznego z Komend Policji w Wałbrzychu i Dzierżoniowie. Autobusy parkujące w Biskupicach Podgórnych zostały sprawdzone przez Samodzielny Odział Antyterrorystyczny, przewodników z psami oraz funkcjonariuszy z Wrocławia. W czasie działań nie znaleziono materiałów ani urządzeń mogących stanowić ładunek wybuchowy.

Funkcjonariusze Wydziału Kryminalnego Komendy Miejskiej Policji w Wałbrzychu po drobiazgowych ustaleniach, wytypowali i w dzień po zdarzeniu zatrzymali sprawcę fałszywego alarmu. Okazał się nim 33-letni mieszkaniec Wałbrzycha. W czasie przesłuchania mężczyzna przyznał się do zarzucanego czynu. Jak wyjaśniał, poprzedniego dnia miał urodziny i wypił trochę za dużo. Nie chciało mu się jechać do pracy. Wymyślił sobie, że powiadomi o podłożeniu bomby w autobusach dowożących ludzi do Biskupic Podgórnych. Autobusy nie wyruszą na trasę, a on będzie miał usprawiedliwienie nieobecności w pracy.

O losach 33-latka zadecyduje Sąd. Mężczyzna musi się także liczyć z pokryciem kosztów akcji przeprowadzonej przez policję i inne służby ratownicze.

Grożą mu zarzuty przestępstwa groźby karalnej, a w konsekwencji kara pozbawienia wolności do lat dwóch. Może też liczyć się z możliwością pociągnięcia go do materialnej odpowiedzialności za koszty akcji poniesione przez służby ratownicze.

Czytaj również

Wałbrzych Centrum

Jak wygląda sytuacja miejskich spółek – Aqua Zdrój dołuje

Gazu miał do woli

Komentarze (5) Dodaj komentarz

~gregor 9-12-2010 12:58
Ale bezmuzg. Specjalnie napisałem przez u a nie ó ponieważ nie mam słów na takie zachowanie.
~pś 9-12-2010 13:49
wałbrzyski bomber:)
~i 9-12-2010 17:11
no a pracy nie straci??
~ona 9-12-2010 20:13
Widać mocno "uczcił" osiągnięcie chrystusowego wieku no i odbiło mu co nie co po tych procentach, które mu chyba nie wyparowały do samego rana. Młody, to i czasami głupieje. A swoją drogą, to trzeba mieć nie po kolei, żeby coś takiego wymyślić.
~niewidomokto 18-12-2010 17:30
no to nieźle

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Staranował radiowóz

Bał się żony

Młodzi na dorobku

Raport prezydenta

Podstępni oszuści