MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Poniedziałek, 6 lipca
im. Dominiki, Łucji

Boisko sportowe w Kolcach będzie odnawiane

Wiadomości: REGION, Kolce
Poniedziałek, 7 września 2015, 11:47
Aktualizacja: 12:38
Autor: red
Fot. UG Głuszyca
W ramach konkursu „Odnowa Dolnośląskiej Wsi” w 2015 r. Gmina Głuszyca otrzymała dotację celową z budżetu Województwa Dolnośląskiego w wysokości 20 tys. 863 zł.

Uzyskana pomoc finansowa zostanie przeznaczona na modernizację boiska sportowego w Kolcach i w 50% pokrywa wartość projektu. Wyrównanie nawierzchni boiska i dosianie trawy, montaż ogrodzenie wraz z bramą wjazdową oraz bramek i siedzisk sportowych to zadania, na które zostaną przeznaczone pozyskane środki finansowe. Głuszycki projekt znalazł się na liście 108 nagrodzonych dolnośląskich gmin, które we wrześniu podpiszą umowy z Województwem Dolnośląskim w zakresie realizacji zadań wspartych dotacją celową.
- Mieszkańcy Kolc chętnie korzystają z zagospodarowanych już terenów rekreacyjnych na terenie naszej wioski. Boisko, które będzie modernizowane, znajduje się obok placu zabaw powstałego w poprzednich latach dzięki środkom finansowym pozyskanym przez Gminę Głuszyca z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich - mówi Barbara Sokołowska, sołtys Kolc.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Na odnowę wsi

Drzewa za frekwencję

Modne wzory paznokcie hybrydowe 2020 – galeria zdjęć

Czy strażnicy zerwali plakaty wyborcze?

Koronawirus wciąż obecny

Miasto broni strażników

Gubią ich narkotyki

Przyjedzie Duda