MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Sobota, 4 lipca
im. Malwiny, Odona

Boisko przy ulicy Blankowej przestaje istnieć

Wiadomości: Wałbrzych
Czwartek, 25 kwietnia 2013, 18:51
Aktualizacja: Piątek, 26 kwietnia 2013, 12:00
Autor: PAW
Fot. PAW
Okazuje się, że boisko sportowe przy ulicy Blankowej w dzielnicy Podzamcze nie jest już obiektem sportowym, którym zarządza wałbrzyski OSiR.

Problem związany z boiskiem znajdującym się przy ulicy Blankowej jest znany szerszej opinii publicznej od dłuższego czasu. Kiedy powstawał market Auchan, mieszczące się na terenie przyszłego placu budowy boisko Juventuru Szczawienko miało zostać usytuowane w innym miejscu. W tym celu Gmina Wałbrzych podpisała z firmą zajmującą się budową umowę, na mocy której stadion miał być przeniesiony na ulicę Blankową.

Obiekt sportowy przy ul. Blankowej miał być rekompensatą za boisko przy ul. Gagarina, na którym powstał hipermarket. Stan murawy na obiekcie od początku był fatalny, bo na działkę zamiast ziemi trafiła mieszanina gruzu oraz gliny. Nawierzchnia była twarda, a trawa nie chciała rosnąć. W deszczowe dni tworzyły się ogromne kałuże, z kolei kiedy pojawiało się słońce podczas gry zawodnicy znikali w kłębach kurzu.

Wreszcie na obiekcie przestano organizować jakiekolwiek zawody sportowe. Pozostały tam tylko kontenery dla zawodników oraz ogrodzenie. Ale to również w najbliższym czasie zniknie z ulicy Blankowej.
- To boisko faktycznie zostało zdjęte ze stanu OSiR-u – mówi Mariusz Gawlik, dyrektor OSiR-u. – Są tam kontenery oraz ogrodzenie, które są majątkiem Gminy i my chcemy ten majątek przenieść na inne obiekty sportowe, którymi zarządza OSiR.

Mowa m.in. o stadionie sportowym w dzielnicy Sobięcin, gdzie cyklicznie organizowane są zawody motocyklowe. Tam akurat brakuje jakiejkolwiek infrastruktury i część tej z ulicy Blankowej trafi prawdopodobnie właśnie tam.
- Na boisko przy ulicy Blankowej Gmina Wałbrzych wydała 668 tysięcy złotych. Teraz tego boiska już nie ma. To są pieniądze wyrzucone w błoto – uważa radna Alicja Rosiak.

Czytaj również

Zaszczepią 12–latki

Rachwalski odwołany

Jacek C. na wolności

Komentarze (14) Dodaj komentarz

~nosferatu 25-04-2013 19:28
Po pierwsze, dawne boisko LZS Szczawienko, później Juventur mieściło się przy ul. Równoległej, a nie Gagarina. Po drugie, ze stadionem, owo boisko które było nierówne i pochylone nie miało nic wspólnego. Po trzecie, Podzamcze, ma dość terenów na wygospodarowanie miejsca dla boiska i nowych, czynszowych bloków. Po czwarte, kto usytuował boisko w tym miejscu, bo na pewno nie Szełemej, Pani Rosiak powinna apelować o ukaranie poprzedników, oraz poprzednich rad, w których notabene zasiadała Ona lub Jej mąż.
~~~~~~~ 25-04-2013 19:34
Panie Bartolik może pan zabierze głos w tej sprawie ????
~Ulica 25-04-2013 19:40
A czy Pani Alicja Rosiak wie gdzie jest w ogóle ulica Blankowa bo ostatnio nie wiedziała o ulicy Straży Pożarnej i twierdziła że nie ma takiej ulicy.
~ 25-04-2013 20:08
Jednym słowem SKANDAL
~Froncek 25-04-2013 20:29
i co i nic? co pan na to panie prokuratorze rejonowy w Wałbrzychu.
~Rebel Yell 25-04-2013 21:12
POprzednik to ten ktorego tak zachwalal cesarz? Moze ty nosferatu jestes stary ale ja problemow z pamiecia nie mam. No ale klakierzy maja w d... publiczne pieniadze, zyja miloscia slepa i dozgonna.
~Pytajnik2 25-04-2013 22:38
Ja z góry przepraszam, ale jeszcze raz podepnę mój komentarz, który umieściłem przy okazji dziarskich działań Pracowników OSiR-u na białokamieńskim stadionie, ale temat stadionów, tudzież boisk jest ostatnio rozwojowy---> Ciekawe kiedy Ci bohaterscy Pracownicy pojawią się na boisku przy ulicy Ceglanej. Bramki już stoją od kilku lat, a tylko boisko zarosło (i jest lekko zafajdane psimi ekskrementami). Stawiać to nie sztuka, dbać to już mega przedsięwzięcie... Panie Gawliku, może to też Pana areał? Machnę kilka zdjęć jak się ktoś weźmie za te boisko, będzie jak znalazł dla organów propagandy masowej.
~kermit 25-04-2013 23:58
nie wiem co i z jakich powodów. Ale żal mi tych kilkudziesięciu młodych ludzi, którzy "zaczęli swą karierę piłkarską" którą władze miasta przerwały likwidując Juve. W zamian projektowane są projekty na N.Mieście (stadion baseny). Te projekty były realizowane w latach 30-tych
~ 26-04-2013 8:32
kto budował to boisko?
~księgowy 26-04-2013 11:00
I takie są skutki jaśniepanującego socjalizmu. Potężne marnotrawstwo i totalny brak osobistej odpowiedzialności finansowej, czyli rabunki w świetle prawa.
~Corleone 26-04-2013 13:30
do nosferatu-o tym że boisko przy Równoległej było pochylone to piszesz a o tym że wypłynęło z kasy miasta prawie 700 000 zł to ani mru mru.To twoi towarzysze partyjni typu Kruczek i Bartolo odpowiedzialni są za to że nie ma kasy i nie ma przyzwoitego obiektu sportowego na osiedlu na którym mieszka i żyje ponad 30 tyś.ludzi a moze i więcej.Każda szanująca się wioska ma swoje boisko i to przyzwoite tylko na Podzamczu nigdy nic nie może powstac i służyc mieszkańcom.Dzieci i młodzież z tego osiedla rozjeżdżają się po całym mieście aby potrenowac i pograc w klubach bo na Podzamczu jest pustynia.Ale ty jako klakier musisz pisac to co ci karzą i ja to rozumiem.
~Smutne 26-04-2013 15:51
Smutne to ze największa dzielnica Wałbrzycha nie ma pełnowymiarowego boiska gdzie mogłaby trenować młodzież i nie piszę tu tylko o chłopcach bo dziewczęta grające w Gwarku tez dojeżdżają z Podzamcza
~do roboty !!!!! 28-04-2013 13:52
a ja się pytam co z tymi dziećmi? boisko na wiejskiej tez nam zabieraja i gdzie z tymi dziecmi isc do szczawna????? jest tam tylko jeden plac zabaw i niestety tłok . zamiast porobić orliki dla dzieci i place zabaw z prawdziwego zdarzenia to oni jakies socjale bede budowac menelstwo sprowadzac !
~julek 30-04-2013 17:06
Kedys byl tam teren podmokly i bylo troche wody czasami ,rozwalic ten plac,wykopac dol ,woda sama najdzie bo jest tam jakies ujscie wody i zrobic staw rybny pod patronatem pzw ,frajda dla osiedla ,wedkarzy i nie tylko, wystarczy pomyslec , to nie boli a sprobowac warto.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Ortopedia czynna od jutra

Miasto broni strażników

Popierają Dudę

Otwierają Park Aktywności

Duda w Wałbrzychu