MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Sobota, 11 lipca
im. Karoliny, Olgi

Boisko coraz bliżej

Wiadomości: Wałbrzych
Czwartek, 12 sierpnia 2010, 20:08
Aktualizacja: 20:09
Autor: DK
Na boisku praca wre
Fot. użyczone
Kosili, wyrywali i grabili. Wczoraj grupa wolontariuszy walczących o przywrócenie w dzielnicy Stary Zdrój boiska do gry w piłkę nożną, zajmowała się przygotowywaniem terenu do mających odbyć się w niedzielę rozgrywek.

- Obiekt przy ZSP nr 10 już od kilku lat był zaniedbany – wyjaśnia radny Paweł Szpur, jeden z pomysłodawców akcji. – My chcemy to zmienić, bo korzystają z niego nie tylko uczniowie, ale przede wszystkim mieszkańcy. Chcemy, by to miejsce znów tętniło życiem – przekonuje.

Za pieniądze od sponsorów i środki własne, zakupione zostały już profesjonalne, atestowane bramki o wymiarach 2x5 metrów. Pozostało tylko doprowadzić zrujnowaną bieżnię i płytę boiska do porządku.
– Podczas koszenia uszkodziliśmy ostrze kosiarki, takie były tam zarośla i chwasty – mówią wolontariusze. – A ja sprowadziłem znajomego specjalistę, który ocenił, że powierzchnia jest równa, a trawa w całkiem niezłym stanie. Dlatego myślę, że nie będzie problemów - dodaje Paweł Szpur.

W niedzielę drużyny, które zgłosiły się do turnieju, (30 zł wpisowego zasiliło pulę przeznaczoną na bramki) rozegrają tu mecze. Obok mieszkańcy będą mogli bawić się na przygotowanym specjalnie dla nich festynie rodzinnym. Organizatorzy mają nadzieję, że dzięki temu poczują, że boisko jest naprawdę ich i w przyszłości sami zadbają, by go nie zniszczyć.

Czytaj również

Duda w Wałbrzychu

Pieniądze dla uczelni

Miasto broni strażników

Komentarze (4) Dodaj komentarz

~kolo 12-08-2010 20:14
radny Szpur dostojnie wygląda z tym sprzętem
~cynik 12-08-2010 23:54
no cóż, wybory się zbliżają, najwyższa pora żeby w końcu wziąć się do roboty
~stary zdrojowicz 13-08-2010 15:58
w przypadku Pana Szpura wiem, ze pracował całą kadencję. I za to go cenię!
~Rebel Yell 14-08-2010 8:10
Pomysl sensowny, tylko trzeba bylo dzieciiaki zaangazowac w akcje. Chyba bardziej do nich skierowana ta akcjo, bo nie wydaje mi sie ze za miesiac radny bedzie tam nadal dawal Smolarka. A wtedu mozna by znowu zaspiewac:: takie akcje powinny byc co miesiac.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Trzaskowski triumfuje w Wałbrzychu

Skwer "Grubego"

Modne wzory paznokcie hybrydowe 2020 – galeria zdjęć

Most w trakcie przebudowy

Protestowali aktywiści