MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Bohaterska postawa mieszkańca Jedliny–Zdroju oraz policjantów ruchu drogowego nagrodzona

Wiadomości: Wałbrzych/Jedlina-Zdrój
Sobota, 17 listopada 2018, 6:46
Autor: red
Fot. KMP Wałbrzych
Z rąk Zastępcy Komendanta Miejskiego Policji w Wałbrzychu nadkom. Rafała Siczka mieszkaniec Jedliny–Zdroju – Marcin Znamiec oraz dwaj policjanci Wydziału Ruchu Drogowego – st. sierż Leszek Szubicki i st. sierż Paweł Łabuda – odebrali wczoraj listy gratulacyjne od Komendanta Miejskiego Policji w Wałbrzychu za uratowanie w październiku tego roku życia 74–letniego mężczyzny.

W pierwszej kolejności podziękowania od Zastępcy Komendanta Miejskiego Policji w Wałbrzychu nadkom. Rafała Siczka odebrał Marcin Znamiec. Komendant pogratulował mieszkańcowi Jedliny-Zdroju właściwej postawy. Odczytany został także list skierowany do jedlinianina od p.o. Komendanta Miejskiego Policji w Wałbrzychu kom. Krzysztofa Lewandowskiego. Czytamy w nim:

„Mam zaszczyt złożyć wyrazy szczerego uznania oraz podziękowania za wzorową postawę, którą wykazał się Pan 23 października 2018 roku udzielając pomocy 74-letniemu mężczyźnie. Na uznanie zasługuje Pana sprawne i konsekwentne działanie, które pozwoliło uratować ludzkie życie. Dziękując za zaangażowanie oraz godną naśladowania postawę, życzę wielu sukcesów w realizacji planowanych zamierzeń, wszelkiej pomyślności w życiu osobistym, zdrowia i nieustającej pogody ducha.”

Wyróżnieni przez Komendanta Miejskiego Policji w Wałbrzychu zostali także dwaj funkcjonariusze ruchu drogowego – st. sierż. Leszek Szubicki oraz st. sierż. Paweł Łabuda, którzy w obecności Naczelnika Wydziału Ruchu Drogowego kom. Damiana Gawrona także odebrali listy gratulacyjne. W obu czytamy:

„Składam Panu wyrazy uznania oraz dziękuję za zachowanie postawy godnej funkcjonariusza Policji w chwili zagrożenia ludzkiego zdrowia i życia. Pana zdecydowane i skuteczne działanie przeprowadzone 23 października 2018 r. pozwoliło na uratowanie życia 74-letniemu mężczyźnie. Jestem przekonany, że Pana interwencja przyczyniła się do wzrostu zaufania lokalnej społeczności do Policji, która służy pomocą w każdej krytycznej sytuacji.”

W imieniu rodziny podziękowania wręczył osobiście obu policjantom także Pan Mateusz Kaszubski, syn uratowanego 74-latka.

„Szanowny Panie, nie istnieją słowa, które są w stanie opisać wdzięczność za uratowanie życia naszego Męża, Ojca i Dziadka – Jerzego Kaszubskiego. W dniu 23.10.2018 podjął się Pan niewyobrażalnego trudu i – nie boimy się tego napisać – aktu bohaterstwa. Za podjęty bezinteresowny wysiłek należą się Panu wyrazy najwyższego i szczerego podziwu i szacunku. Pragniemy wyrazić słowa uznania dla Pańskiej postawy służby publicznej, wiedząc jak wiele trudu podejmuje Pan służąc w Policji. Dziękujemy za poświęcenie i życzymy Panu dumy i satysfakcji z pełnionej służby, wielu sukcesów na gruncie prywatnym i zawodowym, a przede wszystkim – tylko udanych akcji ratunkowych."

Przypomnijmy, że do zdarzenia doszło 23 października tego roku przy al. Wyzwolenia Wałbrzychu. Pan Marcin Znamiec chwilę przed zaistniałą sytuacją mijał się z 74-latkiem, a kiedy wracał starszy mężczyzna leżał już na chodniku. Mieszkaniec Jedliny-Zdroju rozpoczął natychmiastową resuscytację i wezwał Zespół Ratownictwa Medycznego. Sytuację zauważyli także przejeżdżający w tym momencie ulicą policjanci Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Wałbrzychu. St. sierż. Leszek Szubicki oraz st. sierż Paweł Łabuda pomogli Panu Marcinowi w dalszej resuscytacji i zadbali o bezpieczeństwo na miejsca zdarzenia. 74-letni mężczyzna ostatecznie w karetce pogotowia odzyskał czynności życiowe i trafił do szpitala, w którym spędził kilka dni na obserwacji.

Twoja reakcja na artykuł?

26
90%
Cieszy
1
3%
Dziwi
0
0%
Nudzi
1
3%
Smuci
0
0%
Złości
1
3%
Przeraża

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

To była prawdziwie karnawałowa zabawa

Od 10 kwietnia można będzie zgłaszać projekty do Wałbrzyskiego Budżetu Obywatelskiego na rok 2020

Nauczyciele jednak będą strajkować

Gdzie wybrać się tym razem? Weekend w Wałbrzychu i regionie

PiS stracił przodownictwo w sondażu

Z seniorami rozmawiali o bezpieczeństwie osób starszych

Możesz zagłosować na swojego proboszcza

Prezydent Szełemej i radni miejscy włączają się w akcję wsparcia dla piłkarskiego Górnika