MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Boguszowscy gimnazjaliści o przyszłości ziemi wałbrzyskiej

Wiadomości: powiat wałbrzyski
Piątek, 28 marca 2014, 11:50
Autor: red
Fot. użyczone
Starosta wałbrzyski Józef Piksa przyjął w siedzibie Powiatu Wałbrzyskiego uczniów Gimnazjum nr 1 w Boguszowie–Gorcach. Gimnazjaliści zadawali pytania o plany rozwoju powiatu i specyfikę pracy starosty. Wzięli także udział w zaaranżowanej „sesji rady powiatu”.

Spotkania z samorządowcami odbywają się w ramach programu edukacyjnego – „Aktywny uczeń-aktywny obywatel”. Wcześniej gimnazjaliści poznali budowę i sposób podejmowania decyzji przez radę miejską i zapoznali się z pracą burmistrza Boguszowa-Gorc, Waldemara Kujawy. W siedzibie Starostwa Powiatowego w Wałbrzychu gościło 19 uczniów z klas drugich. Po przedstawieniu przez starostę wałbrzyskiego Józefa Piksę, specyfiki funkcjonowania rady i zarządu powiatu, uczniowie zadawali wiele pytań, głownie o problemy dotyczące Boguszowa, ale także o obowiązki starosty, jego ulubione aspekty wykonywanej pracy czy przyszłość gminy Boguszów-Gorce.

- Uczniowie na jedną godzinę wcieli się w „powiatowych radnych”. Debatowali nad ważnym problem społecznym, jakim jest rozwój powiatu wałbrzyskiego i to czy jego przyszłość związana jest z turystyką czy z przemysłem. Aż 15 uczniów opowiedziało się za turystyką, co pokazuje doskonale, że młodzież akceptuje kierunek zmian, jakie zachodzą w naszym powiecie i w całym województwie. Zaimponowali nam także zwolennicy rozwoju przemysłu, którzy choć w „opozycji” świetnie argumentowali – wyjaśnia starosta Józef Piksa.

W najbliższych miesiącach gimnazjaliści poznają jeszcze działanie Urzędu Wojewódzkiego.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Kolejny film będzie kręcony w okolicach Wałbrzycha

Włamał się do mieszkania i ukradł sprzęt elektroniczny

Strajk nauczycieli zawieszony – tylko jedna szkoła w Wałbrzychu sklasyfikowała maturzystów

Wiosna w oczach dzieci

Według ogólnopolskiego portalu, Wałbrzych zmienił się najbardziej w kraju

Po co nam Unia?

Uczennice z gminy Mieroszów z wizytą w Brukseli

"Autochodzik" dla najmłodszych