MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Sobota, 30 maja
im. Jana, Karola

Bogusława Czupryn apeluje do posłów i senatora

Wiadomości: Wałbrzych
Wtorek, 17 sierpnia 2010, 13:26
Aktualizacja: Środa, 18 sierpnia 2010, 8:03
Autor: red
Bogusława Czupryn zaapelowała o przyspieszenie budowy obwodnicy Wałbrzycha
Fot. red
Bogusława Czupryn, prezes Klubu Inicjatyw Społecznych Mieszkańców Wałbrzycha i jednocześnie kandydat na Prezydenta Wałbrzycha, zaapelowała do posłów i senatora ziemi wałbrzyskiej o przyspieszenie budowy wałbrzyskiej obwodnicy.

Bogusława Czupryn wysłała pismo, którego treść prezentujemy poniżej do posłów Izabeli Katarzyny Mrzygłockiej, Anny Zalewskiej, Henryka Gołębiewskiego oraz senatora Romana Ludwiczuka.

Oto treść pisma:

„W imieniu własnym oraz mieszkańców naszego Miasta zwracam się do Pana/Pani z uprzejmą prośbą o podjęcie wszelkich skutecznych działań, na poziomie organu administracji rządowej, mających na celu zaplanowanie w projekcie budżetu centralnego na 2011 rok środków finansowych, przeznaczonych na rozpoczęcie budowy obwodnicy.
Z posiadanych informacji wynika, że Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad jest obecnie na etapie opracowywania dokumentacji technicznej budowy obwodnicy, a termin jej zakończenia to początek 2011 roku.
W krajowych planach inwestycyjnych wałbrzyska obwodnica ma zostać wybudowana do 2013 roku, a więc koszty budowy wałbrzyskiej obwodnicy muszą być rozłożone na etapy, tj. zaplanowane na lata 2011-2013”.

Czytaj również

Żłobek już wkrótce

Miasto stawia na inwestycje

Castle Party odwołane

Komentarze (33) Dodaj komentarz

~Di 17-08-2010 13:58
P. Czupryn stwierdziła fakt, ciekawy apel. Kolejna demagogia
~ 17-08-2010 14:04
To nie jest fakt. Nic się w tej sprawie nie robi. Po co wybraliśmy przedstawicieli do parlamentu? Niech działają w naszej sprawie.
~turysta 17-08-2010 14:53
Przejechałem w ostatnim czasie wiele kilometrów po drogach "ściany wschodniej" (tzw. Polska B) i takich złych i dziurawych dróg jak w Wałbrzychu to nie spotkałem w żadnym byłym wojewódzkim, a obecnie powiatowym mieście. Pod względem jakości dróg i przejezdności przez miasto Wałbrzych jest niewątpliwym "liderm".
~1414 17-08-2010 15:03
P. Czupryn pracowała/prcauje w UM dlaczego wtedy nie apelowała do posłów ziemi wałbrzyskiej w sprawie obwodnicy? I jeszcze jedno p. Czupryn nie obawia sie nagan z wpisem do akt od swojego przełozonego, ze odwazyla sie kandydowac? czy tez moze kandyduje zeby takowej nagany nie dostac ?
~gośc 17-08-2010 15:34
Obudzmy się już inne miasta poszły daleko do przodu.A my stoimy w miejscu Kruczkowski i jego ekipa wraz z radnymi miasta wielkie nieporozumienie i cwaniactwo jesienią wybory czas dokonać zmian stawiam na p.Czupryn i KIS.
~Magda 17-08-2010 15:56
Też stawiam na Czupryn i KIS. Inni kandydaci mieli już 5 minut. Nic nie zrobili. Lubiński był senatorem, Gołębiewski też, aktualny prezydent Wałbrzycha uprawia czarną magię Copperfielda.
~ 17-08-2010 17:27
Czupryn dużo napisała na swojej stronie odnośnie obwodnicy. www.czupryn.eu
~mieszkaniec 17-08-2010 18:36
Szanowni Państwo :-) Przede wszystkim jeden apel (by zachować kowencję stosowaną przez samą zinteresowaną) do Pani Czupryn: bardzo proszę nie apelować "w imieniu mieszkańców naszego Miasta", bowiem nie jest pani do tego w żaden sposób umocowana. Jestem mieszkańcem Wałbrzycha, ale jakoś nie przypominam sobie, bym upoważniał panią do zabierania głosu w moim imieniu. I zapewne nie ja jeden mam takie odczucie. To tak na początek. Po drugie: ile czasu i nakładu sił zabiera sklecenie kilku banalnych zdań oraz rozesłanie ich do lokalnych decydentów oraz do mediów? Zapewne niewiele. Oj, napracowała się pani, napracowała... Jaki apel i do kogo skieruje pani jutro? Przed obiadem - apel do ONZ przeciwko ociepleniu klimatu? Może jakieś stanowisko w/s głodu w Trzecim Świecie? Nie? To chociaż może po kolacji jakieś drobne wezwanie do przyspieszenia budowy stadionów na Euro 2010? Przecież to tak niewiele kosztuje... Pomysły można mnożyć, wierzę w pani wyobraźnię :-) A nazwisko będzie krążyć, bo to chyba najważniejsze, prawda? ;-) A już stwierdzenie, że skoro budowa obwodnicy zakończyć ma się w 2013 roku to znaczy, że praca będzie przebiegała etapami w 2011, 2012, 2013 jest naaaaprawdę odkrywcze :-) Dziękuję, że mi pani wytłumaczyła, na czym polega praca rozłożona na etapy. No, no, nigdy bym nie pomyślał...
~ 17-08-2010 20:43
eee ty mieszkaniec. idiotą jesteś? tak? już wiem dlaczego w wałbrzychu otwierają sklep dla idiotów. specjalnie dla ciebie.
~Limciu 17-08-2010 21:08
~mieszkaniec ma rację. Jedynym celem tego apelu (od razu nagłośnionego w mediach) jest ogłoszenie wszystkim że taka Pani istnieje. Na prezia pewnie się nie załapie i dobrze o tym wie - ale może uda się jej załapać na radną - bo ktoś ją zauważy. Zwykła karierowiczka - nie warto jej zauważać.
~do mieszkaniec 17-08-2010 22:30
z tym euro 2010 to dałes jał łysy o beton:)))
~* 17-08-2010 23:20
Jeszcze tylko dodać "A na wiosnę wyjdziemy z budową" i mamy wersję takiego pana z Białegostoku w spódnicy.
~mieszkaniec 18-08-2010 5:55
Jakże wyważone i merytoryczne wypowiedzi zwolenników (?) pani Czupryn... To też o czymś świadczy. Jak tam? Piszecie juz kolejne apele?
~Mike 18-08-2010 6:56
Z wielu wypowiedzi tej Pani z tego co mówiła jest apolityczna ,ale zwraca się z aplelem do posłów i senatora gdzie tu sens i konsekwencja ? Potrzeba obwodnicy jest znana wszystkim wałbrzyszanom czy ktoś może nie jeżdzi miastem ? - Pocałunkowym apelom typu Dyzmy Mówimy stanowcze NIE i DZIĘKUJEMY !!!
~marcin 18-08-2010 7:36
Coś przed wyborami trzeba zrobić, jakoś się pokazać, jakoś dotrzeć do ludzi. Pismo Pani Czupryn to kolejne "potwierdzenie wiadomego", adresaci doskonale znają sytuację i jak śmiem twierdzić obchodzi ona ich raczej nie wiele. Dlaczego ? Bo nic nikt nie zrobił w tym kierunku i raczej nie zrobi. To intensywne działania władz miasta i powiatu, mają wybudować obwodnicę, pozyskać na nią fundusze, wyłonić firmy które ją zbudują. Obwodnica jest Wałbrzychowi niezbędna, ale też są ubikacje na korytarzach (niekiedy na zewnątrz), bieda, przestepczość, bylejakość, bezrobocie (nadal de facto wysokie).
~miś 18-08-2010 8:20
Panie Marcinie widać z wypowiedzi że nie posiada pan wiedzy o samorządzie nie tylko wałbrzyskim ale w Polsce .Rządzi PO jak to się przekłada na Wałbrzych mając w administracji państwa swoich ludzi ,odpowiedz zostawiam panu.Posłowie Mrzygłocka, Chlebowski,i senator Ludwiczuk nie czynią starań o obwodnice i nie tylko.Posłowie Gołębiewski.Zalewska są w opozycji i zabawa trwa a radny sejmiku Jerzy Tutaj i Prezydent Kruczkowski przez 8 lat nie dokonali żadnych zmian w rozwoju miasta.Powstał nowy projekt KIS po 20 latach samorządu w Wałbrzychu uwikłanego w układy polityczne czas na zmiany, mieszkańcy naszego miasta mają moralną odpowiedzialność za rozwój miasta i pan też .Pani Czupryn pokazała że jest przygotowana do wyboru na urząd prezydenta miasta i gospodarza a decyzje podejmą wyborcy.Zapraszamy na spotkania z KIS dowie się pan więcej pozdrawiam .
~???? 18-08-2010 9:46
sorry a kto to jest ta kobieta????
~ 18-08-2010 10:13
Kobieta ma wiedzę, warto w nią zainwestować. Czytałam artykuły na jej stronie http://www.czupryn.eu Pozdrawiam Magda
~xyz 18-08-2010 10:37
Inwestować to można w akcje a Ty Misiu nie umorlaniaj Wałbrzyszan
~edi 18-08-2010 10:44
A może by tak zainterweniowała,żeby zlikwidować to uciążliwe,trujące, śmierdzące na cały już Wałbrzych składowisko odpadów niebezpiecznych na Podgórzu,co nazywa się tak "ślicznie"MO-BRUK? Zyskała by wtedy wszystkie głosy mieszkańców Podgórza,a może i całego Wałbrzycha przy wyborach na prezydenta ?
~ 18-08-2010 16:14
Ona już ma głosy wszystkich mieszkańców bo zrobiła to pierwsza. http://www.czupryn.eu/2010/05/28/wysypisko-wsrod-zielonych-wzgorz/ http://www.czupryn.eu/2010/06/01/wysypisko-wsrod-zielonych-wzgorz-cz-2/ W dniu 31 maja br Bogusława Czupryn przeprowadziła rozmowę telefoniczną z Dyrektorem wysypiska śmieci na Podgórzu, który poinformował ją, że nie wyraża zgody na zaplanowane spotkanie i rozmowę w dniu 1 czerwca 2010 na terenie wysypiska śmieci, a ponadto Prezes Firmy MO-BRUK zabronił pracownikowi udzielania jakichkolwiek informacji na temat wysypiska śmieci. Pan Dyrektor wysypiska zarzucił Bogusławie Czupryn że „mówi Pani o bzdurach”, na co Bogusława Czupryn odpowiedziała: „Panowie jestem dociekliwa i to wyjaśnię w świetle obowiązującego prawa powołując grupę ekspercką do zbadania wszelkich okoliczności, chodzi przecież o zdrowie i życie naszych dzieci i wnuków”. Bogusława Czupryn zawodowo zajmuje się ochroną zdrowia i profilaktycznymi programami zdrowotnymi dla mieszkańców Miasta.
~mieszkaniec 18-08-2010 17:06
W sprawie obwodnicy pani czupryn napisała apel... w sprawie wyspiska pani czupryn wykonała telefon... Czy w sprawie np. mieszkań komunalnych pani czupryn z troską zmarszczy brwi?? Czy może jedynie kiwnie głową ze zrozumieniem? Pracowita jak pszczółka :-) Bez kozery 50 tys głosów wałbrzyszan ma jak w banku :-)
~miś 19-08-2010 10:11
To my mieszkańcy dopiero uporządkujemy nasze miasto ,musimy się zorganizować żeby przejąć władzę nad miastem.To kandydaci na radnych miasta,powiatu,sejmiku,a w 2011 wybory parlementarne a więc- KIS-KLUB INICJATYW SPOŁECZNYCH to państwo mieszkańcy miasta decydują a nie układy polityczne.Wtedy będziemy rozmawiać o budownictwie komunalnym pod wynajm,potrzebne młodym wałbrzyszaną i innych sprawach związanych z rozwojem .
~marcin 19-08-2010 10:34
Do Pana Misia. O ile orientuję się, moim zdaniem dość dobrze w zawiłościach koalicyjnych i opozycyjnych władz centralnych, o tyle nie mam bladego pojęcia o co chodzi we władzach miasta Wałbrzycha. Taki, a nie inny stan rzeczy wynika z ignorancji, absolutnie wszystkich ekip, które miastem rządziły po 1989 roku. Nie wiem, czym jest KIS i po raz pierwszy o nim słyszę. Spowodowane jest to brakiem jakiejkolwiek reklamy tego tworu, nigdy nie słyszałem o jakimkolwiek programie i podejrzewam, że nie jestem jedyny. Nie dyskfalifikuje Pani Czupryn, ale nie ufam jej i proszę się nie dziwić. Telefon tu, czy tam, apel itd. to tylko moim zdaniem kiełbasa przedwyborcza. Jak na ironię Kruczkowski, jest jedynym prezydentem po 1989 roku, który zrobił cokolwiek i widać to. Wiem, że to za mało, ale cieszy, mimo mojej antypatii do niego. A jaki program ma Pani Czupryn ? W jaki sposób Pani Czupryn chce do mnie dotrzeć ? W jaki sposób Pani Czupryn ma zamiar przekonać mnie do oddania głosu na Nią ?
~mieszkaniec 19-08-2010 16:36
@marcin: "W jaki sposób Pani Czupryn ma zamiar przekonać mnie do oddania głosu na Nią ?" Jak to w jaki?? Zapewne zadzwoni do ciebie i wystosuje do ciebie apel :-)
Maku 19-08-2010 16:45
Pani Bogusławo. Może jednak weźmie Pani sobie do serca, co napisałem kiedyś - zrobi sweterek na drutach, albo wnuki na spacerek.
~murzyn z walbrzycha 19-08-2010 17:20
wszyscy gadacie jakbyście najedli się trujących grzybów a one przez pomyłkę zaatakowały Wam w pierwszej kolejności mózg. Czupryn , Sosiński, Lubiński, Gołębiewski i inni kandydaci , jako nowi ewentualnie Prezydenci Wałbrzycha niezbyt dużo będą mogli zdziałać w bardzo REGULOWANEJ przepisami prawa lokalnego, regionalnego, krajowego i unijnego dla polepszenia odczuwalnego przez przeciętnego obywatela Wałbrzycha. Pole dla popisowych akcji prezydenta jest niewielkie ale jest. Wielebny Kruczkowski nie wykorzystał tego więc " niech będzie WYNIESONY - nie na ołtarze - ale z Ratusza". I nie będę namawiał Was do głosowania na kogokolwiek. Zagłosujcie na innych przeciw Kruczkowskiemu, bo facet w dużej mierze zakpił z Nas Wałbrzyszan. Kocham Mój Wałbrzych i pragnę innego Prezydenta choćby za cenę ryzyka. Wałbrzych ze wszechmiar zasługuje, choćby przez własana historię, na lepszego gospodarza. I jeszcze jedno moi ulubieni WAŁBRZYSZANIE nie sprzedajcie już nigdy swojego głosu za paczkę papierosów i wino "Mamrot". Ja Wam to postawię za sam udział w Wyborach Prezydenta Wałbrzycha.
~Św.Mikołaj 19-08-2010 21:41
Zdjęcie z technicznego i PR - owego punktu widzenia jednym słowem czadowe.
~marcin 21-08-2010 6:46
Jak napisałem wcześniej. Nie mam pojęcia kim jest Pani Czupryn i czym jest KIS. Ta rewolucyjna organizacja jak dotąd nie zainteresowała się wyborcami i w żaden sposób nie próbuje do nich dotrzeć. Nie wiem, na kogo będę głosował, ale zrobię to, o co apeluje murzyn z Wałbrzycha. Pani Czupryn potrafi obsługiwać telefon i apelować. Jako wyborca, czekam na apel do wyborców, bo chyba raczej nie zadzwoni :(
~podgórzanin 24-08-2010 8:46
Mijają 3 miesiące od wizyty pani Czupryn na wysypisku na podgórzu. Ciekawe cy coś zrobiła z tym śmierdzącym problemem ?
~ 1-09-2010 7:12
Będę na nią głosować. Jedyny kandydat bez partyjnej przeszłości.
~jolantam 23-09-2010 0:07
Ja nie będę głosowała na Panią Czupryn,po prostu nie lubię ludzi dwulicowych!!!teraz w kampani wspomina o nowych miejscach dla dzieci w żłobkach i przedszkolach.Jest fałszywa i tyle.To moje zdanie.
~jurus 25-11-2010 17:24
Wybory wyborami ,a w urzędach zalegają betonami. Tak im wygodnie , bo prasują spodnie. A te ulice i te kamienice to wszystko pikuś. Nie , Pan Pikuś, czy to ważne ? Już tyle lat mordują Wrocławską, to nie ulica , to jest rzeka przez to miasto, i krew zalewa każdego mieszczana, że obwodnice ukradli , pod nadzorem majestatu prawa. Teraz na nową się sposobią kasę , jak zacząć obwodnice, gdy powstaną plany, kto znów przekręci kontakt, z tymi co już mają wprawę , w obrabianiu drogi ?

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Co słychać w Wałbrzychu?

Jak wygląda sytuacja miejskich spółek – Aqua Zdrój dołuje

Wałbrzych Centrum

Raport prezydenta

Pomnik Smoleński