MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Sobota, 4 lipca
im. Malwiny, Odona

Blisko potrącenia

Wiadomości: Wałbrzych
Środa, 12 sierpnia 2009, 21:04
Aktualizacja: 21:05
Autor: PW
Podczas kontroli drogowej kierowca samochodu osobowego chciał potrącić policjanta. Jak się później okazało, 28–latek był pod wpływem amfetaminy. Oprócz tego mężczyzna ukrywał się przed wymiarem sprawiedliwości.

Około godziny 23.30 przy ulicy Długiej w Wałbrzychu policjanci chcieli zatrzymać do kontroli drogowej nadjeżdżający samochód osobowy. Pojazd, mimo że było ciemno, jechał bez włączonych świateł. Kierowca nie zareagował na dawane mu sygnały. W pewnym momencie wyraźnie przyspieszył i chciał potrącić policjanta. Po kilku minutach pościgu policjanci zatrzymali uciekający pojazd.

Okazało się, że prowadzący samochód 28-letni mężczyzna był pod wpływem amfetaminy. Jakby tego było mało, miał zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych wydany przez Sąd Rejonowy w Wałbrzychu. To jednak nie wszystko. Okazało się również, że 28-latek jest poszukiwany w celu odbycia kary pozbawienia wolności. Wynika więc, że nie zatrzymał się do kontroli, bo wiedział, że ma wiele grzechów na sumieniu.

Sprawca został osadzony w areszcie. Pojazd został natomiast zabezpieczony na policyjnym parkingu. Za jazdę pod wpływem środków odurzających grozi mu do 2 lat więzienia. Za naruszenie nakazu sądowego grozi mężczyźnie kolejne 3 lata za kratami.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Wakacje z OSiR–em

Mogli zrywać czy też nie?

Nasi ambasadorzy

Miasto broni strażników

Jacek C. na wolności

Salling Group kupuje Tesco

Duda w Wałbrzychu

Odwołany turniej rycerski