MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Blisko 80 ton odpadów w akcji „Wywalamy graty z chaty”

Wiadomości: Wałbrzych
Środa, 18 sierpnia 2010, 19:05
Aktualizacja: 19:06
Autor: red
76,86 ton odpadów, a w tym 75,06 ton odpadów wielkogabarytowych oraz 1,8 ton zużytego sprzętu RTV/AGD zebrano podczas akcji „Wywalamy graty z chaty”.

Całkowity koszt przeprowadzonej zbiórki wyniósł blisko 64 tys. zł. Środki w całości pochodziły z budżetu Gminy Wałbrzych.

Akcja prowadzona była od 7 czerwca do 9 lipca. Obejmowała zarówno zużyty sprzęt RTV/AGD jak i odpady typu stare meble, stolarka okienna i drzwiowa, opony samochodowe itp. Zbiórka skierowana była do mieszkańców miasta i prowadzona była na zasadach podobnych jak w roku ubiegłym – dla każdego osiedla wyznaczony został termin na wystawienie odpadów, natomiast ich odbiór następował kolejnego dnia. Wykonawcą usługi w tym roku była firma ALBA Dolny Śląsk Sp. z o.o. z Wałbrzycha.

- Zasadniczo akcja przebiegła bez większych incydentów, poza kilkoma zgłoszeniami od mieszkańców o nieodebranych odpadach – w takich przypadkach uwagi przekazywane były do wykonawcy, który odbierał odpady – komentuje zastępca naczelnika WIM Aleksandra Winiarska. - Stwierdzono także akty wandalizmu, np. rozbijanie ekranów telewizorów oraz podpalenie odpadów zebranych w punkcie zbiórki na osiedlu Podzamcze.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Kuchciński nie zaszkodził

Rodzinny piknik

Poseł interweniuje

Pieniądze dla działkowców

Dyduch z numerem 1

Będą aplikować

Rozkopana Garbarska

Psiaki do adopcji