Wałbrzych/REGION: Blisko 2 tysiące uczestników na liście 18 Toyota Półmaraton Wałbrzych

Sobota, 15 kwietnia 2017, 6:44
Autor: red
Dużymi krokami zbliżamy się do liczby 2. tysięcy zapisanych do 18 Toyota Półmaraton Wałbrzych.

A już prawie 1,5 tysiąca biegaczy opłaciło swój start 20 sierpnia. Nie zwlekajcie, do końca kwietnia, czyli jeszcze przez kilkanaście dni, obowiązuje najniższe wpisowe w wysokości 45 zł. Późniejsze stawki wpisowego to w okresie 1.05 - 31.07 – 65 zł, w okresie 1.08 – 18.08 – 85 zł. Okolicznościowa koszulka kosztuje dodatkowo 25 złotych.

W tym roku zmianie uległa nie tylko trasa - dwie pętle po 10,5 km – ale również limit zgłoszeń, który został podwyższony do trzech tysięcy. Wpisowe wynosi tyle samo i na bieg rekreacyjny na 10,5 km oraz na półmaraton 21 km (wszyscy losują samochód toyota).

Trwają też zapisy do innych biegów długodystansowych w Aglomeracji Wałbrzyskiej. Jedlina ma już komplet na półmaraton górski 14.05. Można się zapisać do Półmaratonu Na Trójgarb – start 2.05 z Witkowa koło Czarnego Boru i Uzdrowiskowego Półmaratonu Górskiego na Chełmiec ze Szczawna, który odbędzie się 20.05. Tymczasem wałbrzyszanie startują w każdy weekend. I to nawet w kilku różnych biegach. Robert Załęcki był na maratonie w Rotterdamie i złamał granicę 3 godzin, uzyskując 2:59:49. We Wrocławiu startowało 800 biegaczy, a Grzegorz Zając zajął 59. miejsce. W Legnicy wystartowało niespełna 800 zawodników, tu pobiegli wałbrzyszanie: Jacek Baranowski (KB Faurecia) był 34., Daniel Pietrzyk (Biegaj Zapobiegaj) - 51., Edward Baczewski (KB Faurecia) - 56. Natomiast w Miękini odbył się półmaraton związany z wyścigami kolarskimi Bikemaraton 2017, frekwencja to 400 biegaczy, a w biegu na 10 km jedenaste miejsce zajął Jacek Kalus.