Głuszyca: Bike Maraton w Głuszycy

Niedziela, 9 czerwca 2013, 19:30
Aktualizacja: Poniedziałek, 10 czerwca 2013, 15:48
Autor: Bartosz Dul/opr.red.
Zapraszamy na fotorelację ze startu Bike Maratonu, który odbył się wczoraj w Głuszycy.

W sobotę 8 czerwca w Głuszycy rozegrana została III edycja Bike Maraton 2013, najpopularniejszej serii maratonów MTB w Polsce. Na starcie trasy poprowadzonej przez drogi i ścieżki Głuszyckiej Strefy MTB stanęło ponad 800 osób. Punktualnie o godz. 11.00, strzałem z pistoletu startowego, Pani Burmistrz Głuszycy, Alicja Ogorzelec, dała sygnał zawodnikom do startu. Tradycyjnie na trasie do wyboru były trzy dystanse – Mini ( Medano ), Mega oraz Giga ( Pedro’s). Po całotygodniowych opadach zawodnicy musieli się mierzyć z bardzo nasiąkniętym i błotnistym podłożem co sprawiło, że większość uczestników wybrało dystans Mini ( Medano).

Na najdłuższym, królewskim dystansie Giga – pod patronatem marki PEDRO’S zwyciężył Sebastian Swat ( SWAT Team), który uzyskał prawie 20 minut przewagi nam kolejnym zawodnikiem, którym był Michael Magur ( Verge Sport ). Trzeci na mecie zameldował się Dariusz Poroś ( MTB Votum Team).
Wśród Pań na dystansie MEGA najlepsza okazała się Aleksandra Dubiel, przed Aleksandą Misterską ( MTB Votum Team Wrocław) i Marleną Droździok ( SMKK Boltem Trek Legnica).

W rywalizacji mężczyzn na tym samym dystansie bezapelacyjnie zwyciężyli zawodnicy DSR Author – Paweł Wiendlocha przed Bartoszem Janowskim. Podium uzupełnił Marcin Wróbel ( Im-Motion.pl)
Dystans Mini – Medano padł łupem Małgorzaty Podgórskiej ( Sante BSA Pro Tour) i Sebastiana Wojtynka ( LUKS Azymek Zdzieszowice).

W klasyfikacji drużynowej Open zwyciężyła drużyna MTB Votum Team Wrocław, w klasyfikacji sportowej – BGŻ ESKA Team, w „muszkieterach” – Maxxis Wąs Pro-Dealer a drużynach młodzieżowych – UKS Kusy Przyłęk.

Prócz ścigania na głównych dystansach odbył się Dziecięcy Bike Maraton dla najmłodszych. Można było zapoznać się z nowymi rowerami marki SCOTT, ofertą odżywek Enervit, nasmarować rower preparatami marki PEDRO’s.

Już za 2 tygodnie 22 czerwca kolejna odsłona Bike Maraton, tym razem kolarze górscy spotkają się we Wrocławiu. Impreza w stolicy Dolnego Śląska będzie małym odpoczynkiem przed letnim ściganiem w górach.