MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Biegiem na Trójgarb

Wiadomości: REGION
Czwartek, 7 kwietnia 2016, 15:55
Autor: PAW
Fot. organizatorzy
Kalendarz tegorocznych imprez biegowych wzbogacił Górski Półmaraton z Flagą na Trójgarbie.

2 maja uczestnicy przebiegną prawie 22 kilometry malowniczej trasy Gór Wałbrzyskich. Organizatorzy imprezy - Gmina Stare Bogaczowice i Gmina Czarny Bór, wspólnie ze sponsorami i partnerami zadbali, aby Półmaraton na długo pozostał w pamięci biegaczy.

Udział w majowym Półmaratonie może wziąć każdy, kto ukończył 18 lat. 16 i 17-latkowie potrzebują pisemnej zgody rodziców lub opiekunów prawnych.
- Warto zapisywać się na bieg już teraz, nie tylko ze względu na ograniczoną ilość miejsc, ale także na wysokość opłaty startowej, która do dnia 15 kwietnia wynosi tylko 25 złotych. W terminie 16 - 30 kwietnia start kosztuje 50 złotych, a w dzień przed i w dniu zawodów 100 złotych - mówi Mirosław Lech, Wójt Gminy Stare Bogaczowice.

Wszystkie informacje na temat zgłoszeń znajdują się na stronach internetowych organizatorów: www.starebogaczowice.ug.gov.pl, www.czarny-bor.pl, online.datasport.pl

- Trasa biegu jest wyjątkowo malownicza. Przebiega przez tereny dwóch gmin - Czarnego Boru i Starych Bogaczowic. Uczestnicy wystartują o godzinie 12:00 ze Stadionu w Starych Bogaczowicach, skąd w 4 godziny będą musieli przebiec prawie 22 kilometrowy odcinek prowadzący przez szczyt Trójgarbu. Na trasie znajdują się punkty widokowe, z których można podziwiać panoramę Karkonoszy, Wałbrzycha, czy też Witkowa i Jaczkowa. Jedną z atrakcji dla biegaczy może być spotkanie z żyjącymi w tych lasach muflonami - mówi Adam Górecki, Wójt Gminy Czarny Bór.

Organizatorzy zapewniają dwa punkty bufetowe, a na mecie każdy z zawodników otrzyma ciepły posiłek. Wszyscy uczestnicy biegu otrzymają medal, koszulkę oraz liczne gadżety od partnerów Półmaratonu. Szanse na nagrody będą mieli nie tylko zwycięzcy. Organizatorzy wraz ze sponsorami przygotowali losowanie, w którym udział wezmą wszyscy biegacze.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Mocni na Mistrzostwach Dolnego Śląska skrzatów

Piotr Rachwalski staje na czele Aqua Zdroju

Sukces uczennicy z Mieroszowa

Na ulicy Kamienieckiej wznowiono prace

Prezydent Szełemej i radni miejscy włączają się w akcję wsparcia dla piłkarskiego Górnika

PiS stracił przodownictwo w sondażu

W Jedlinie–Zdroju powstała "Jadłodzielnia"

Igor Hoffman nowym dyrektorem MCK