MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Biegiem na Trójgarb

Wiadomości: REGION
Czwartek, 7 kwietnia 2016, 15:55
Autor: PAW
Fot. organizatorzy
Kalendarz tegorocznych imprez biegowych wzbogacił Górski Półmaraton z Flagą na Trójgarbie.

2 maja uczestnicy przebiegną prawie 22 kilometry malowniczej trasy Gór Wałbrzyskich. Organizatorzy imprezy - Gmina Stare Bogaczowice i Gmina Czarny Bór, wspólnie ze sponsorami i partnerami zadbali, aby Półmaraton na długo pozostał w pamięci biegaczy.

Udział w majowym Półmaratonie może wziąć każdy, kto ukończył 18 lat. 16 i 17-latkowie potrzebują pisemnej zgody rodziców lub opiekunów prawnych.
- Warto zapisywać się na bieg już teraz, nie tylko ze względu na ograniczoną ilość miejsc, ale także na wysokość opłaty startowej, która do dnia 15 kwietnia wynosi tylko 25 złotych. W terminie 16 - 30 kwietnia start kosztuje 50 złotych, a w dzień przed i w dniu zawodów 100 złotych - mówi Mirosław Lech, Wójt Gminy Stare Bogaczowice.

Wszystkie informacje na temat zgłoszeń znajdują się na stronach internetowych organizatorów: www.starebogaczowice.ug.gov.pl, www.czarny-bor.pl, online.datasport.pl

- Trasa biegu jest wyjątkowo malownicza. Przebiega przez tereny dwóch gmin - Czarnego Boru i Starych Bogaczowic. Uczestnicy wystartują o godzinie 12:00 ze Stadionu w Starych Bogaczowicach, skąd w 4 godziny będą musieli przebiec prawie 22 kilometrowy odcinek prowadzący przez szczyt Trójgarbu. Na trasie znajdują się punkty widokowe, z których można podziwiać panoramę Karkonoszy, Wałbrzycha, czy też Witkowa i Jaczkowa. Jedną z atrakcji dla biegaczy może być spotkanie z żyjącymi w tych lasach muflonami - mówi Adam Górecki, Wójt Gminy Czarny Bór.

Organizatorzy zapewniają dwa punkty bufetowe, a na mecie każdy z zawodników otrzyma ciepły posiłek. Wszyscy uczestnicy biegu otrzymają medal, koszulkę oraz liczne gadżety od partnerów Półmaratonu. Szanse na nagrody będą mieli nie tylko zwycięzcy. Organizatorzy wraz ze sponsorami przygotowali losowanie, w którym udział wezmą wszyscy biegacze.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Wałbrzych też weźmie udział w tej ogólnopolskiej akcji

Po co nam Unia?

Impreza z cyklu "Biathlon dla Każdego" zawita do Witkowa

Miasto chce poczynić kolejny krok ku budowie basenu odkrytego

Golf wrócił do Szczawna–Zdroju

Wałbrzych pełen alimenciarzy

Półmaraton górski "Z flagą na Trójgarbie" okazał się organizacyjnym sukcesem

Wałbrzyski kopacz zakończył karierę