Czytających: 5451

Wałbrzych: Bieganie po schodach i tarasach Zamku Książ

Poniedziałek, 14 kwietnia 2014, 14:51
Aktualizacja: Wtorek, 15 kwietnia 2014, 8:08
Weekend obfitował w biegowe emocje. W Zamku Książ i jego okolicach odbyły się dwa etapy XI Biegowego Turnieju Rycerskiego „Szlakiem Zamków Piastowskich".

Pierwszy etap to bieg po schodach i tarasach Zamku Książ. Na starcie pojawiło się 51 zawodników, którzy mieli do pokonania dwa dystanse. Mężczyźni najpierw pokonali pętlę w Parku Książańskim, a następnie rywalizowali na schodach i tarasach – łącznie 5 km. Panie miały dystans o 2 km krótszy.

Rywalizację wygrał Leszek Zając, a za nim finiszowali Zdzisław Tomaszewski i Marek Leśnicki. Wśród kobiet triumfowała Katarzyna Chomiak, a kolejne miejsca przypadły w udziale Joannie Blitek i Unisławie Stule.

Drugi etap XI Biegowego Turnieju Rycerskiego „Szlakiem Zamków Piastowskich" rozegrał się w okolicach ruin Starego Książa. Kobiety biegły 4,5 km, a panowie mieli do pokonania 9 km. Wygrała Joanna Blitek przed Katarzyną Chomiak i Unisławą Stułą, a w kategorii mężczyzn zwyciężył ponownie Leszek Zając, który wyprzedził na mecie Zdzisława Tomaszewskiego, Marka Henczkę i Marka Leśnickiego.