MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Biegali z noszami i rzucali granatami

Wiadomości: Wałbrzych
Niedziela, 13 czerwca 2010, 10:14
Aktualizacja: 14:17
Autor: MS
Młodzież rywalizowała w różnych konkurencjach
Fot. Magdalena Sakowska
W Publicznym Gimnazjum nr 2 miał miejsce finał Powiatowego Międzygimnazjalnego Konkursu „Obrona Cywilna 2010” – uczniowie z pięciu szkół próbowali swoich sił pisząc test, a potem zmagając się w konkurencjach związanych z obroną cywilną.

Test trwał pół godziny, a w działania sprawnościowe, mimo ogromnego upału, uczestnicy włożyli mnóstwo energii. Były to widowiskowe i groźne konkurencje, takie jak bieg z noszami czy rzut granatem (ta ostatnia nie pozostawiła na szczęście śladów w okolicznej zabudowie).

Konkurs miał za zadanie sprawdzić wiedzę gimnazjalistów na temat umiejętności ratowniczych z zakresu bezpieczeństwa i pierwszej pomocy w nagłych wypadkach czy ochrony ludności, środowiska i mienia w sytuacjach takich, jak ostatnia powódź. Musieli się wykazać wiedzą na temat alarmów, akcji ratowniczych, klęsk żywiołowych czy sprzętu obrony cywilnej. W jury zasiedli: Wiesław Basa, kierownik Biura Zarządzania Kryzysowego, Romuald Owczarek, inspektor BZK, Zygmunt Pala, naczelnik BZK Starostwa Powiatowego oraz dyrektor szkoły, Małgorzata Gawonicz.

- To dla uczniów dodatkowy materiał, bo większość szkół nie ma jeszcze w programie zajęć z edukacji dla bezpieczeństwa. Są one dopiero w nowej podstawie programowej. Od tego roku w naszej szkole będzie formacja obrony cywilnej, przeszkolona w udzielaniu pierwszej pomocy – mówił wicedyrektor Szczepan Dębowski, organizator konkursu.

Laureaci zdobyli sprzęt sportowy i turystyczny oraz pendrive, nikt nie opuścił szkoły z pustymi rękami. Pierwsze miejsce zajęła reprezentacja Gimnazjum nr 3: Paulina Weiss, Natalia Rudnicka, Dominik Lewczuk i Adrian Gorgól.

Wyniki konkursu:

I miejsce - Publiczne Gimnazjum nr 3 w Wałbrzychu - 87 pkt
II miejsce - Publiczne Gimnazjum nr 1 w Wałbrzychu - 86 pkt
III miejsce - Gminny Zespół Szkół nr 2 w Wałbrzychu - 82 pkt
IV miejsce - Publiczne Gimnazjum nr 4 w Wałbrzychu - 68 pkt
V miejsce - Zespół Szkół w Starych Bogaczowicach - 66 pkt.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Nauczyciele jednak będą strajkować

Dzieci z Sokołowska spotkały się z służbami mundurowymi

To są prawdziwe matematyczne talenty

Wałbrzyscy policjanci aktywni podczas „Dolnośląskich Dni Bezpieczeństwa” zorganizowanych przez GDDKiA

Znamy szczegóły Mszy Papieskiej

PiS stracił przodownictwo w sondażu

Od 10 kwietnia można będzie zgłaszać projekty do Wałbrzyskiego Budżetu Obywatelskiego na rok 2020

Warto zapoznać się z ofertą tej szkoły