Czytających: 4184

Kraj: Biegacze na trasach

Czwartek, 2 września 2010, 14:25
Aktualizacja: 14:25
Końcówka sierpnia i początek września to bardzo pracowity okres dla biegaczy. W całym kraju rozegranych zostało mnóstwo biegowych imprez masowych. Widoczni na trasach byli również biegacze z naszego regionu.

W I Biegu Policji, który rozegrany został w Górze koło Rawicza, zwyciężył Marcin Chabowski z Wejherowa. Na starcie mieliśmy jedynego reprezentanta Wałbrzycha – Piotra Saciuka, który ukończył zawody na 133. miejscu.

Tymczasem w I Bałtyckim Maratonie – Brzegiem Morza - na trasie o długości blisko 24 kilmetrów: Jastarnia-Władysławowo-Jastarnia najszybszy był Andrzej Cechmann z Gdańska. Miejsca wałbrzyszan: 73 – Józef Jagodziński – WKB Podzamcze – Zamek Książ, 101. Rudolf Turek – WKB Wałbrzych, 102. Józef Żuk – WKB Wałbrzych.

Na trasie Kraków – Skotniki rozegrany został V Międzynarodowy Bieg z okazji 90. rocznicy urodzin Jana Pawła II. Na dystansie 13,5 km zwyciężył Andrzej Lachowski z Krakowa. Na 265. miejscu przybiegł Krzysztof Mazur ze Szczawna-Zdroju. Na tej samej imprezie w kategorii Marszobieg i Nordic Walking bezkonkurencyjny był Bogusława Karoń z Sieniczna, a na 48. miejscu zawody ukończył Piotr Migdał z Wałbrzycha.

Wreszcie w Szczecinie odbył się XXXI Szczeciński Półmaraton Gryfa. Wygrał reprezentant Grecji Cosmas Kyega-Machakos. Witold Radke z Wałbrzycha zajął 290. miejsce, co w kategorii M60 dało mu wysoką 9. lokatę. W tym biegu wystartowało aż 563 biegaczy.