Czytających: 4735

Chorzów: Biegacze Górnika bez sukcesów w Olimpiadzie Młodzieży

Środa, 31 marca 2010, 13:38
Aktualizacja: 13:45
Pięcioro zawodników Górnika Wałbrzych wystartowało w XVI Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży w Biegach Przełajowych, która odbyła się w Chorzowie. Najlepszy z ekipy biało–niebieskich okazał się Paweł Zamielski. Nasz zawodnik w biegu na 3 kilometry juniorów uplasował się na 11 miejscu.

Młodej drużynie Górnika nie udało się stanąć na podium w biegach przełajowych. Na 3 kilometry juniorek młodszych Roksana Piasecka była dopiero 89 i straciła do liderki Justyny Wiązek z Rawy Mazowieckiej 4 minuty.

Na tym samym dystansie, ale w gronie juniorów młodszych biegło dwóch wałbrzyszan. Udanie wystartował Paweł Zamielski, któremu udało się dotrzeć do mety na 11 pozycji. Niestety Kajetan Żyłak był dopiero 54.

Na 5 kilometrów w grupie juniorów młodszych także nie najlepiej wystartowali Jacek Baran oraz Aleksander Juszczak. Pierwszy finiszował dopiero na 39 miejscu, a drugi uplasował się na 47 pozycji.