MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Sobota, 4 lipca
im. Malwiny, Odona

Bieg na 6 łap

Wiadomości: Wałbrzych
Środa, 3 lipca 2013, 13:46
Aktualizacja: 13:47
Autor: PAW
Fot. PAW
Za nami akcja Bieg na 6 łap, która ma spowodować, że wałbrzyszanie zaangażują się w wyprowadzanie na spacery psów ze schroniska.

Wałbrzyskie schronisko jest przepełnione, a okres wakacji jest najtrudniejszy, bowiem wtedy psów w schronisku przybywa w błyskawicznym tempie. Dlatego też Soroptymist International o/Wałbrzych postanowił zorganizować w wałbrzyskim rynku happening, podczas którego zwracano uwagę na problemy schroniska, zachęcano do adoptowania czworonogów. Podobne akcje były organizowane w innych miejscowościach i przyniosły efekty, bowiem znaleźli się chętni na kolejne adopcje psów. Jeśli nawet ktoś nie może z różnych powodów psa adoptować, może przyjść do schroniska i wyprowadzić czworonoga na spacer.

Podczas happeningu prezentowanych było kilka psów, weterynarze wygłosili prelekcje, a każdy zainteresowany mógł również zadawać pytania inicjatorom przedsięwzięcia.

Jak już wspomnieliśmy, w okresie wakacyjnym psów w schronisku przybywa. Szczególnie teraz zwierzęta mają tam dla siebie mało miejsca i spotykają się ze strony ludzi z niewielką tylko życzliwością, której tak bardzo przecież potrzebują. Do Schroniska dla Zwierząt w Wałbrzychu trafiają zwierzęta doprowadzone przez mieszkańców miasta jako tzw. ,,bezpańskie”, ze zgłoszeń interwencyjnych, jako zwierzęta zabłąkane bądź potrącone przez samochód, przywiezione przez pracowników schroniska oraz bezmyślnie rozmnażane przez właścicieli zarówno szczeniaki jak i kocięta.

Takie zachowania mogą być katastrofalne w skutkach. Szczególnie, gdy zwierzęta są przerzucane przez wysokie ogrodzenie schroniska lub wyrzucane z pędzącego samochodu. Opisane przypadki skutkują licznymi złamaniami i wewnętrznymi obrażeniami zwierząt. Rekonwalescencja i powrót do zdrowia trwają zwykle bardzo długo.

Długość życia psa wynosi przeciętnie 15 lat. Ludzie decydujący się na adopcję czworonoga często o tym zapominają. Schorowane psy, wymagające szczególnej opieki, oddawane są do schroniska. Nie liczy się ich wieloletnie poświęcenie i szczere oddanie. Kochany wcześniej pupilek zostaje uprzedmiotowiony do kategorii zabawki.

Do schroniska trafiają również młode pieski. Zostają oddane ze względu na szkody, jakie wyrządziły w domu. Wystarczy odpowiednio przeszkolić psa, aby uniknąć takich sytuacji w przyszłości.

Czytaj również

Kolejny seans

Nasi ambasadorzy

Miasto broni strażników

Komentarze (4) Dodaj komentarz

~algida 3-07-2013 17:55
Bardzo łatwo sprawdzić kto pozbywa się psa oddając go do schroniska albo podrzucając pod drzwi innych. Straż miejska jak przejdzie się po podwórkach, popyta sąsiadów to wszystkiego się dowie. I powinna być za takie zachowanie surowa kara w postaci mandatu albo praca społeczna na terenie schroniska.
~Rebel Yell 3-07-2013 19:57
Organizatorzy powinni pomyslec czy przybijanie plakatow do drzew w parku ma sens. Dla mnie kretynizm.
~milośniczka zwierząt 3-07-2013 23:25
Właśnie powinni być surowo ukarani bo wtedy może oni i inni się nauczą , że pies też czuje!wystarczy spojrzeć mu w oczy...
~u 5-07-2013 22:38
Siostra była kilka dni temu w schronisku chcąc w okresie wakacji wyprowadzać psy na spacer, to ją odesłali z kwitkiem, podobno nie dają nikomu psów na spacery, zaproponowali jej, że może sprzątać klatki jeśli ma ochote i nic więcej...

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Most w trakcie przebudowy

Zagospodarowali teren

Czy strażnicy zerwali plakaty wyborcze?

Duda w Wałbrzychu

Jacek C. na wolności