MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Bieg Kobiet na Dzień Kobiet

Wiadomości: Wałbrzych
Niedziela, 8 marca 2015, 9:00
Aktualizacja: Poniedziałek, 9 marca 2015, 10:14
Autor: red.
Fot. Robert Bajek
Z okazji przypadającego dzisiaj Dnia Kobiet wczoraj na terenie kompleksu Aqua–Zdrój w Wałbrzychu zorganizowany został Bieg Kobiet, a także marsz Nordic Walking i sztafeta "kettlebells". Współorganizatorem imprezy był portal kobietawbiegu.pl, Centrum Aktywnego Wypoczynku Aqua–Zdrój i Stowarzyszenie Biegaj–Zapobiegaj.

Liczący 4 kilometry i obejmujący 4 pętle wokół Aqua-Zdroju bieg poprzedzony był intensywną rozgrzewką, którą poprowadziła Ewelina Stępniewska. W biegu udział wzięło blisko 100 biegaczek. Każda uczestniczka biegu przed startem otrzymała pakiet, który zawierał numer startowy, chip do pomiaru czasu, kosmetyki firmy ZIAJA i magazyn kobiecy Estillo, na mecie natomiast wszystkie biegaczki dostały pamiątkowe medale a panie które uzyskały najlepsze czasy mogły liczyć na ciekawe nagrody: wino Cin Cin, słodki kuferek Snieżki, a także kupon na zabiegi kosmetyczne. Wpisowe do biegu wynosiło 25 złotych, z czego połowa przeznaczona została na warsztaty edukacyjne dla kobiet w ciąży w tamach projektu PREGNABIT, które odbędą się w Wałbrzychu. Podczas tych warsztatów panie dowiedzą się między innymi jakie badania będą pomocne przy monitoringu pierwszych miesięcy ciąży. Warto też zaznaczyć, że oprócz Wałbrzycha taki sam bieg odbędzie się także we Wrocławiu i Gdańsku, gdzie będzie częścią PZU GDAŃSK MARATAON.

Oprócz Biegu Kobiet zorganizowano też marsz Nordic Walking, gdzie uczestnicy mieli do pokonania jedną, kilometrową pętlę wokół Aqua-Zdroju. Tu również uczestnicy otrzymywali pamiątkowe medale. Marsz prowadził Artur Krys. Dużą atrakcją była również sztafeta mBank, gdzie trzyosobowe drużyny rywalizowały w konkurencjach "kettlebells", zawierających elementy treningu funkcjonalnego, którego zasady wyjaśniał prowadzący sztafetę Damian Sipiorski - inicjator Wałbrzyskiego Centrum Siły. Zwycięskie drużyny otrzymały puchary i nagrody ufundowane przez sponsorów. Jednak najważniejsze było wspólne spędzenie czasu i dobra zabawa, której nie brakowało. Inicjatorką imprezy była Marzena Michalec.

Ogłoszenia

Czytaj również

Dziewczynka z Mrowin zmarła z powodu ran kłutych

Sprawa burmistrza Jacka C. ma charakter rozwojowy

I Turniej FIFA 2019 o Puchar Prezesa MKS–u Szczawno–Zdrój już za nami

Komentarze (5) Dodaj komentarz

~zawodniczka 8-03-2015 11:39
Proszę zwrócić uwagę na wielkie zdziwienie Pan na podium :D Większości się ono nie należało, ale jak to się mówi fun to fun :D
~Gość 8-03-2015 15:52
A pani z numerem startowym 21 nóżek nie ogolila na wiosne ;-) Super sprawa , biegajcie ludzie bo to samo zdrowie;-)
~Michaś. 8-03-2015 16:09
A skąd Grodzka (21) dowiedziała się o biegu?
~ 9-03-2015 14:36
Szkoda tylko, że tych najlepszych czasów nigdzie nie ma podanych:)
~żul 9-03-2015 16:42
A moja żona twierdzi,że całe życie biegałem za babami....

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

PWSZ ma już 20 lat

"Stworzeni z gliny" w WOK–u

Jarmark Średniowieczny na zamku Grodno

Pierwsza Akademia Kobiecych Twarzy za nami

Pogoda pokrzyżowała plany organizatorom Dni Starych Bogaczowic